Prezidentka Zuzana Čaputová v najnovšom prejave uviedla, že premiér SR Igor Matovič by mal demisiou umožniť uzavretie dohody koaličných partnerov. Taktiež vyzdvihla, že pozícia a postavanie žiadneho člena vlády nesmú byť dôležitejšie ako záujem krajiny a jej občanov. Na slová hlavy štátu má názor aj podnikateľka Zuzana Plačková. 

V utorkovom príhovore sa prezidentka sústredila na vládnu krízu a ministrov podávajúcich demisiu. ,,Dnes som prijala už štvrtú demisiu člena vlády a ďalší dvaja svoj odchod z vlády avizujú. Koncom tohto týždňa môže byť vláda oslabená o takmer polovicu ministrov,” povedala Zuzana Čaputová, ktorá vidí jediné riešenie, a to odstúpenie predsedu vlády Igora Matoviča. Ten si však určil mnoho podmienok.

,,Každým dňom trvania vládnej krízy dávajú politické elity ľuďom krutý odkaz odtrhnutosti od ich reálnych životov. Vláda nie je eseročka, v ktorej si podielnici dohadujú svoje ďalšie fungovanie podľa osobných záujmov,” uviedla hlava štátu, čo sa zapáčilo aj populárnej influencerke Zuzane Plačkovej. Tá na Instagrame zdieľala práve Čaputovej slová.

,,Ja som hrdá, že máme tak inteligentnú a reprezentatívnu prezidentku,” uviedla na margo političky úspešná podnikateľka aj napriek tomu, že mnohí občania prezidentku kritizujú.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Instagram/zuzana_caputova/queen.plackova