Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová opäť potešila svojich fanúšikov. Na sociálnej sieti sa totiž rozhodla ukázať pýchu hlavného mesta v plnej kráse, a tak umožnila spoznať Prezidentský palác aj tým, ktorí ho dodnes nevideli.

Grasalkovičov palác alebo Prezidentský palác je významnou historickou budovou vynímajúcou sa na Hodžovom námestí v Bratislave. Stovky turistov i tunajších obyvateľov sa pred ním denne fotí s predstavou o tom, ako to asi tak vyzerá v jeho najhlbších útrobách.

Pravdou je, že možnosť nahliadnuť dovnútra sa Slovákom naskytuje spravidla jedenkrát do roka dňa 15. júna. Pred troma rokmi sa danej udalosti zúčastnilo približne 6 000 zvedavých ľudí, ktorí si mohli na vlastné oči pozrieť priestory, kde sídli hlava nášho štátu.

Zuzana Čaputová sa však rozhodla nečakať a honosné miestnosti ukázala aj na svojom oficiálnom profile. Okrem známych červených schodov vedúcich do Veľkej sály, slúžiacej na prijímanie návštev, odhalila i knižnicu z čias socializmu či Kaplnku svätej Barbory. Pozrieť si ich môžete na videu nižšie.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zuzana Čaputová ukázala prezidentský palác

 

Video: Streamable.com | Foto: Instagram/Zuzana_Caputova, AndrejKiska