Je dobojované! Slovensko v sobotu v noci spoznalo svoju novú hlavu štátu, ktorou sa po prvýkrát v histórii stala žena. Z druhého kola volieb tak s 58,4 percentami hlasov vzišla ako víťaz Zuzana Čaputová, ktorá svojim voličom i neprejníkom posiela odkaz!

Nech by o post prezidenta bojoval ktokoľvek, nikdy by celé Slovensko spokojné nebolo. Kým jedni sa tak z víťazstva Zuzany Čaputovej nesmierne tešia, iní sa po jej zvolení obávajú o našu budúcnosť. A čo na to samotná budúca pani prezidentka?

Zuzana Caputova

Zuzana po vyhlásení výsledkov volieb zanechala na svojom facebookom profile odkaz, v ktorom vyjadrila obrovskú vďaku svojim voličom a všetkým ľuďom stojacich na jej strane. ,,Ďakujem mojej rodine a môjmu tímu. Ďakujem vám všetkým, že ste boli so mnou a sľubujem vám, že ja budem s vami. S vami, ktorí ste ma v kampani podporovali. S vami, ktorí ste mi dali hlas. A aj s vami, ktorých dôveru som si zatiaľ nezískala a budem sa o ňu uchádzať ďalej pri výkone svojho mandátu,” prihovorila sa občanom blondínka.

Tiež sa podelila o pocity, že je šťastná z výsledku, i keď vie, že sa k ľuďom dostane ešte veľa jeho interpretácií. ,,Chcem však povedať tú, ktorú v tejto chvíli cítim najviac ja sama.
Teší ma nielen víťazstvo, ale predovšetkým to, že sa udialo spôsobom, o ktorom sme si mnohí prestávali myslieť, že ešte môže fungovať. Že sa dá ísť aj do politického zápasu s vlastným názorom, že sa dá nepodľahnúť populizmu, že sa dá hovoriť pravdu a že sa dá zaujať a získať dôveru aj bez agresívneho slovníka a podpásových osobných útokov,” znejú slová našej budúcej pani prezidentky. ,,Naznačili to už voľby do samosprávnych krajov, potvrdili to komunálne voľby a dnes tiež voľby prezidentské, a verím, že sa pridajú aj tie európske, že Slovensko si pýta túto zmenu,” dodala.

,,Priatelia, budem šťastná, ak si dnes povieme – je to lepšie, ako sme si mysleli! Možno sme si mysleli, že spravodlivosť a férovosť v politike je len intelektuálna téma a vidíme, že je to túžbou mnohých ľudí v našej spoločnosti. Možno sme si mysleli, že slušnosť v politike začína byť prejavom slabosti a dnes vidíme, že to môže byť aj našou silou. Mysleli sme si, že hrádza medzi konzervatívnym a liberálnym je neprekročiteľná a vidíme, že sme ju dokázali premostiť,” uviedla vo svojom statuse Čaputová, ktorá ľuďom prehovára do duše, aby sa netešili zo smútku súperov, ale aby sa pozerali dopredu. Podľa jej slov sa máme, o čo a koho oprieť a zároveň máme aj čo naprávať a za čo sa postaviť. ,,Je to, priatelia, lepšie, ako sme si mysleli!”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Na koniec úspešná Slovenka odkazuje, aby sme hľadali to, čo nás spája a povýšili spoluprácu na lepšom Slovensku nad boje o osobné zásluhy. ,,Pozvime ďalších ľudí, poďme za ideami a hodnotami, ktoré nás v týchto voľbách spojili. Skutočná sila je vo vytrvaní, v postupnosti krokov, ktoré sú niekedy spojené aj s rizikom, a v trpezlivosti. Ako keď poddajná voda postupne zdolá skalu. Lebo veľké veci, akou je aj budovanie krajiny, sa zväčša rodia pomaly. Začnime od seba. Ďakujem vám všetkým,” ukončila svoj rozsiahly príspevok Zuzana Čaputová.

Zdroj/Foto: Facebook/Zuzana Čaputová