Hoci je úradujúca hlava štátu vo funkcii oficiálne len necelé tri mesiace, stihla si získať priazeň drvivej väčšiny národa. Skutky Zuzany Čaputovej sú odrazom obyčajného človeka s veľkým srdcom, ktorého si zvolil slovenský ľud. Najnovšia správa z paláca možno vaše oči tiež nenechá suché.

Priamo z tlačového oddelenia kancelárie prezidentky prichádza správa, aká môže Slovákov veľmi milo prekvapiť. Po tom, ako sa pani prezidentka na formálne stretnutia vozí bežnou hromadnou dopravou, zaskočila aj rozhodnutím, ktoré jednej zúfalej rodine úplne zmení život.

Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová mala totiž 4. septembra udeliť milosť väzňovi, ktorý je otcom štyroch detí. Odsúdený si odpykával trest z dôvodu úverového podvodu, keď si pred rokmi pod nátlakom veľmi zlej finančnej situácie vzal úver a ten nedokázal splácať. Po uznesení rozsudku bol neznámy muž vzatý do väzby, pričom jeho manželka ostala sama na domácnosť i deti, z ktorých dve sú vážne postihnuté.

Po prehodnotení citlivého prípadu sa prezidentka rozhodla mužovi udeliť podmienečnú milosť. Jeho príbuzní totiž ostali takmer úplne odkázaní na pomoc okolia, školy či úradov a chorá manželka už situáciu nezvládala. Vďaka ráznemu kroku poprednej političky by tak ťažko skúšaným ľuďom s podlomeným zdravím mohla svitnúť nádej na lepšie časy.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zuzana Čaputová

Zdroj: Info.sk | Foto: Facebook/Zuzana Čaputová