47-ročná Zuzana Čaputová zažila v júni 2019 slávnostnú inauguráciu, po ktorej sa ujala postu hlavy Slovenskej republiky. Stala sa tak držiteľkou dvojnásobného prvenstva, keďže bola za prezidentku vymenovaná ako prvá zástupkyňa ženského pohlavia a zároveň ako najmladšia politička v najvyššej funkcii. Čaputovej kvality ocenil dokonca prestížny svetový magazín Forbes, keď ju opätovne zaradil do popredného rebríčka.

Vzdelaná advokátka sa dočkala obrovskej pocty, keď jej meno už po druhýkrát zasvietilo v rebríčku najvplyvnejších žien sveta. Magazín Forbes má vo zvyku pravidelne prinášať hodnotenia osobností z celej planéty, vzácne ocenenie sa preto ušlo aj hlave nášho štátu.

čaputová prezidentka

Zuzane Čaputovej bola tento rok udelená 83. priečka, čím predbehla niekoľko populárnych dám, ako napríklad fínsku predsedníčku vlády Sannu Marinovú či svetoznámu herečku Reese Witherspoon. Magazín vyzdvihuje najmä prezidentkine protikorupčné aktivity z minulosti a taktiež vyštudovanie práva. Odborníci ju doslova označili za „osamelý politický hlas v mori demagógie“.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

zuzana čaputová

Zdroj: Forbes.com | Foto: Facebook/Zuzana Čaputová