Prezidentka Zuzana Čaputová sa vo funkcii nenachádza ešte ani rok, no už si stihla viacerými rozhodnutiami a skutkami získať priazeň väčšiny národa. V pochmúrnom období šíriacej sa epidémie zákernej infekčnej choroby Covid-19 pocítila náhlu potrebu prihovoriť sa občanom s cieľom poskytnúť cenné rady, ako by mohli obavy z nastávajúcej budúcnosti trochu lepšie zvládať.

Hľadiac uprene do kamery a s ochranným rúškom na tvári sa úradujúca hlava štátu prihovorila širokej verejnosti. Hlavnou témou výstižného prejavu bola vzájomná pomoc počas pandémie koronavírusu nielen medzi obyvateľmi Slovenskej republiky, ale tiež prípadné obrátenie sa na skúsenejších odborníkov.

Zuzana Čaputová prezidentka

,,Je pre nás prirodzené a pomáha nám, keď sa môžeme zdôveriť svojim blízkym, alebo naopak, keď môžeme byť oporou niekomu inému. Ešte viac to platí v týchto dňoch. Ak si však už nevieme pomôcť sami, nechajme, aby nám pomohli iní. Nie je hanbou si nechať poradiť ani od odborníkov na duševné zdravie,“ myslí si Zuzana Čaputová, poskytujúc tipy na konkrétne webové stránky, kde by si prípadní záujemcovia o podporu mohli v časoch zúfalých stavov nájsť potrebné odpovede.

Nik z nás netuší, čo sa bude v najbližších týždňoch diať. Čoraz viac sa spomína pojem blackout alebo úplný zákaz vychádzania počas Veľkej noci, a tak je úplne jasné, že nasledujúce obdobie nám na psychickej pohode určite pridávať nebude. Odporúčania poprednej političky sú preto venované všetkým, ktorí by pocítili silné nutkanie kontaktovať počas prichádzajúcich mesiacov niekoho neznámeho s prosbou o pomoc.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: Instagram/zuzana_caputova | Foto: Instagram/zuzana_caputova, streamable.com