Zuzana Čaputová sa usadila na hrade už pred rokom. Prvá slovenská prezidentka dostala našu malú republiku do vyššieho povedomia mnohých štátov a ukázala, ako je liberálna voči ženskému pohlaviu. Po tucte mesiacov odslúžených na najvyššom politickom poste sa dozvedáme, ako aktuálnej hlave štátu národ dôveruje v porovnaní s jej predchodcom Andrejom Kiskom.

Po celom svete na poste prezidenta úraduje len 12 žien, a to vrátane našej Zuzky. Nežné pohlavie to v boji oproti tomu mužskému v niektorých sférach ešte stále nemá ľahké, a tak je veľkým prekvapením, keď sa v tak konzervatívnej krajine, akou je Slovenská republika, na vrchol dostane dáma.

Zuzana Čaputová v prezidentskom paláci

Televízia Markíza odvysielala v relácii Na telo prieskum dôveryhodnosti prezidentky, kde 5,9% obyvateľstva uviedlo, že sú s ňou veľmi nespokojní a 15,7% skôr nespokojní. Súčet týchto čísel je síce 21,6%, no na opačnej strane brehu sa našlo až 73,6% krajanov, ktorí sú spokojní veľmi – 27,1% alebo skôr spokojní – 46,5%. Len 4,8% opýtaných odpovedalo neviem.

Pred piatimi rokmi agentúra FOCUS pripravila rovnaký prieskum, no otázkou bola dôveryhodnosť bývalého prezidenta – Andreja Kisku. Ten z toho vyšiel síce o niečo málo lepšie ako naša dáma na hrade, no len o jeden malý vlások.

Na koniec je potrebné uviesť, že počet opýtaných respondentov bol v oboch prípadoch 1011. A ako ste s našou pani prezidentkou spokojná vy? Svoj názor nám môžete vyjadriť v komentároch na našom Facebooku.

Prehľad spokojosti s prezidentkou

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: tvnoviny.sk, Instagram/zuzana_caputova