Obvinení všeobecne tvrdia, že cela predbežného zadržania je omnoho horšia ako väzenie. Malá „izbička“ s umývadielkom a záchodom, nedýchateľný vzduch, umelé svetlo 24 hodín, špina, hlad, žiadny kontakt s blízkymi a nekonečné množstvo myšlienok a obáv o budúcnosť. Známi milovníci luxusu Zuzana Strausz Plačková s manželom Reném si takéto drsné podmienky vyskúšali na vlastnej koži.

Zuzana Strausz Plačková a jej manžel René Strausz boli v pondelok ráno zadržaní Národnou kriminálnou agentúrou pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti a zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z čoho boli napokon obaja obvinení. Až do ich prepustenia na slobodu, ku ktorému došlo vo štvrtok poobede, trávil každý z dvojice v cele predbežného zadržania.

Influenceri boli počas výsluchov zachytení v tom istom oblečení, v ktorom ich polícia odviedla z ich bytu v putách. Vysvetlenie je jednoduché. „Osoba umiestnená v cele si môže ponechať svoj vlastný odev, z ktorého sú jej s jej dovolením odstránené šnúrky, opasky. V prípade, že toto neumožní, alebo je odev nedostatočný, alebo nespĺňa hygienické požiadavky, odev je osobe zapožičaný od príslušníkov PZ,“ uviedol advokát Róbert Bános pre redakciu Čas.sk.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Hygiena je v cépezetke minimálna a vykonáva sa priamo v cele. Na sprchovanie má zadržaný nárok až po uplynutí troch dní. ,,V  prípade mladistvých a žien je táto doba dva dni a tehotné ženy a ženy v perióde majú nárok na sprchovanie každý deň,“ konkretizuje Bános.

Čo sa týka pokrmov, osoby umiestnené v cele dostanú jedlo po uplynutí šiestich hodín od obmedzenia ich osobnej slobody. ,,Strava by mala byť zabezpečená príslušníkmi Policajného zboru v takej kvalite, aby spĺňala zásady správnej výživy a hodnoty vyváženého pokrmu. V  prípade, že osoba stravu odmietne, policajt je povinný o  tejto skutočnosti spísať záznam, rovnako tak spraví aj v prípade, že strava bola osobe poskytnutá,“ vyjadril sa advokát. Ako na svojom Instagrame prezradil René, štyri dni v cépezetke, počas ktorých nejedol, boli preňho najhoršie v živote.

Zdroj: Čas.sk | Foto: Instagram/queen.plackova