Dočkali sme sa! Neustála zmena času z letného na zimný a naopak išla väčšine hore krkom. Máme však pre vás dobrú správu – vieme, kedy si hodinky posunieme naposledy.

Európska komisia zverejnila potešujúcu informáciu. Už 31. marca 2019 sa uskutoční striedanie času poslednýkrát, pričom členské štáty sa budú môcť rozhodnúť, či si ponechajú letný alebo zimný čas – Komisii to budú musieť oznámiť do konca apríla.  „Toto je dobrá správa pre všetkých, ktorým striedanie času spôsobuje ťažkosti a zdravotné problémy. Teraz je na nás, či sa rozhodneme, ktorý čas si na Slovensku ponecháme ako celoročný – letný, alebo ten zimný,“ k danej téme sa vyjadrila slovenská europoslankyňa Anna Záborská.

Ak by sa naša krajina rozhodla pre zimný čas, znamenalo by to, že by sme si naposledy hodinky prestavili 27. októbra 2019. Avšak ideálne by bolo, keby sa všetky krajiny EÚ dohodli na jednom čase, aby sa tak predišlo celkovému chaosu, ktorý by sa mohol prejaviť najmä v doprave.

Zdroj: pravda.sk | Foto: depositphotos.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Brumka
Nie som žiadna spiritualistka Silvia Š, ale razím si niekoľko teórií: 1. Každý si je strojcom vlastného šťastia. 2. Čo dáš, sa ti vráti. 3. Kde je vôľa, tam je cesta. 4. Ak niečo veľmi chceš, splní sa ti to. Aj vďaka tomu si žijem svoj sen a prajem to každému. Občas ma však z neho prebudí faloš a nespravodlivosť, ktorá vládne svetu, ale taký je život :)