Podľa gréckeho filozofa Platóna sa ľudia narodili ako kruhy, ale keď sa začali chcieť podobať olympským bohom, prišiel trest a udrel do nich blesk. Rozťal všetky bytosti presne uprostred a naše telá rozmiestnil po celom svete. Preto každý z nás strávi určitú časť života hľadaním svojho druhého „ja“, hľadaním svojej druhej polovice, ktorá nás bude perfektne dopĺňať.

Občas však budete za svojho potencionálne ideálneho partnera považovať niekoho, kto o vás ledva vie, že existujete alebo hoci si toho je veľmi dobre vedomý, nejaví žiadny výrazný záujem. Váš život sa tak pomaličky obráti a z vás sa stáva čarodejnica, ktorá na počkanie vytvára série konšpiračných teórií a dohadov o tom, do akej miery a či vôbec ho zaujímate. Zistíte si o ňom všetko, čo sa len dá, jeho najobľúbenejšiu značku zubnej pasty, ba dokonca aj typ pneumatík na jeho aute. Obklopíte sa horoskopmi, návodmi, ako ho zbaliť a možno si dáte aj veštiť.

Či už večer, či ráno, či stojíte v rade na obed alebo pozorujete správy o počasí, aj tak stále myslíte na neho a neviete sa sústrediť na žiadnu činnosť. Ak nie ste s ním tak rozmýšľate s kým je práve on, čo robí, čo hovorí. V poriadku, aspoň si precvičíte mozog a vašu fantáziu. A verte, že nikto nemá lepšiu predstavivosť ako žena, ktorá je zamilovaná.

Vždy, keď sa vám váš ideál prihovorí alebo sa na vás usmeje či dotkne, upadnete do dočasnej agónie, v ktorej bude váš objekt predstavovať väčšieho „kapaciťáka“, akým bol pán Darcy v Pýche a predsudku. Po jeho vzdialení sa od vás sa znova vrátite do svojho vákua telenovelových myšlienok. Na pomoc si prizvete aspoň päť tabličiek čokolády a nejaký ten litrík vína, pričom budete polemizovať nad tým, či mu na vás záleží, či ste mu ľahostajná alebo nie.

Ale je načase uvažovať triezvo! Naozaj je ten váš ideál ideálny? Oplatí sa vôbec čo i len pomyslieť na to, že by on bol tá vaša druhá platónovska polovica? Robí niečo preto, aby bol s vami? Kontaktuje vás alebo vás vyhľadáva? Ste mu prednejšia než ostatné dámy v jeho okolí? Ak si na tieto otázky neodpoviete rázne „áno!“, je čas otvoriť oči! Dofrasa, ženská, nie ste predsa Šeherezáda, aby ste čakali tisíc nocí a dúfali, že v tú tisícprvú noc vášho milovaného osvieti! Tak ako sa vám do hlavy dostal, tak ho z nej rovnako dokážete vyhodiť! Že sa to nedá? Omyl!

Zrátajte si, koľko vrások a kíl navyše vás stáli všetky melancholické chvíľky spôsobené ním, o koľko sivých vlasov máte viac a hlavne, kto môže za to, že ste zabudli normálne žiť!? Len si pomyslite na všetky jeho chyby, zlozvyky a hlavne, čo ak zaslepená ním ste prehliadli toho NAOZAJ pravého partnera, ktorý o vás skutočne stojí a zniesol by vám aj modré z neba? Dosť bolo plaču a nahovárania si! Začína vaša nová etapa života! Už nebudete nečinne vysedávať a čakať! Tešte sa zo všetkého, čo máte, chopte sa svojho šťastia a verte, že tam niekde poblíž je ten správny muž, pre ktorého nebudete priberať ani šedivieť. Práve naopak, vďaka nemu budete stále žiariť ako diamant!

Foto: flickr.com | Video: giphy.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Gabriela O.
Milujem históriu a ironický humor. K tomu všetkému šálku kávy a som ten najšťastnejší človek na svete ;-)