Všetci vlastníci domácich zvierat považujú práve to SVOJE zlatíčko za najdokonalejšie a najšikovnejšie na celom svete. Niektoré vedia akrobatické kúsky, iné sú rodinnými členmi a potom je tu Omar- najväčší kocúr sveta. Možno by ste tomu neverili, no tento ,,mačkoš“ je obrovský ako kólia!

Austrálčanka Stephy Hirst si o svojom mačacom miláčikovi vždy myslela, že je výnimočný. Všetko sa potvrdilo v momente, kedy ju kontaktovali pracovníci z Guinnessových rekordov. Podľa ich mienenia by vraj Omar mohol byť najdlhšou mačkou na planéte a prekonať tak britského dlháňa, ktorý mal 118 centimetrov.

Hrdá majiteľka nechala svojho kocúra zmerať a čuduj sa svete, jej obor mal 120 centimetrov a takmer 14 kilogramov. Už ako ročný mal dobrých 10 kíl, no nemohli ho zhodnotiť, dokým nedorástol do svojej „dospeláckej“ dĺžky. Držiteľ rekordu sa stal slávnym v okamihu, keď začala Stephy pridávať jeho fotky na Instagram.

Čomu ale Omar vďačí za kypré miery? Kocúr len dodržiava pravidelný každodenný režim! Vstáva vždy o 5. hodine, raňajkuje granule, poskáče si vonku na trampolíne a na večeru dostane surové klokanie mäso. Spáva výlučne na gauči, keďže na posteľ by sa nezmestil a vyžaduje si maznanie. Stephy tvrdí, že jej manžel chcel mať odjakživa veľkú mačku. Nuž, želanie sa mu splnilo.

Zdroj: BoredPanda | Foto: Instagram