Veľká herečka, osobnosť slovenskej kultúry a najmä obdivovaná, šarmantná žena. Slovensko prišlo o ďalšiu hereckú legendu, ktorá po desaťročia prinášala úsmev na tváre divákov všetkých vekových kategórií. Do hereckého neba odišla Magda Paveleková.

Magda Paveleková, rod. Lörinczová sa narodila 7. júna 1931 v Leviciach. Jej nesmrteľný hlas si diváci môžu pamätať z kresleného seriálu Miazgovci a jej osobnosť z mnohých televíznych filmov, ako ,,Pacho, hybský zbojník” (1975), ,,Toto leto doma” (1980) alebo ,,Áno, miláčik” (2008). Okrem daného odohrala herečka nespočetne veľa divadelných a muzikálových postáv, televíznych inscenácií či komediálnych charakterov.

Rodina herečky už zverejnila aj parte, v ktorom sa uvádza:

 „Nezomrela som, lebo viem, že budem žiť stále v srdciach tých, ktorí ma milovali.”

Informáciu ohľadom úmrtia herečky potvrdili viacerí predstavitelia verejného života, ktorí boli upovedomení rodinou umelkyne.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)