Moderátor Martin Šmahel pred rokom privítal na svete dcérku Emku, ktorá sa narodila predčasne. Avšak malá princezná počas svojho krátkeho života dokázala, akou je veľkou bojovníčkou aj potom, čo zažila krátko po narodení autonehodu. Aktuálne sa jej otecko na Instagrame vyrozprával o rozhovore s lekárom – ten netušil, aká situácia v rodine známej televíznej tváre je.

Partnerka Martina Šmahela Beáta počas minulého roku porodila ich dcérku Emku, ktorá sa na svet vypátala v 26. týždni tehotenstva. Napriek tomu sa však táto hrdinka so svojím osudom skvelo popasovala.

martin šmahel dcéra

Fešný moderátor sa rozhodol prehovoriť o spontánnej konverzácii s neznámym gynekológom, ku ktorej došlo počas istého fotenia. ,,Povedal niečo v zmysle, že on zo svojej praxe by nezachraňoval dieťa, ktoré sa narodí extrémne predčasne, pretože štatisticky sú to veľmi rizikové alebo chorľavé deti, alebo nemusí to s nimi dopadnúť dobre,” Martin uvádza vo videu, ktoré pridal na Instagram. Slová anonymného doktora mu utkveli v pamäti natoľko, že sa s odstupom času o svoje pocity a skúsenosti podelil aj s fanúšikmi.

,,Potom som sa mu priznal, že ma to trochu zarazilo, lebo ja práve taký príbeh žijem,” dvojnásobný tatko prezradil gynekológovi, ktorý netušil, akú silnú bojovníčku má Martin doma. ,,Rozhodne sa to oplatilo. Rozhodne by nebol dobrý nápad, keby sme túto jej životnú púť ani nezačali,” vysvetľuje moderátor zákulisnej markizáckej šou Farma X-tra.

Martin Šmahel dcéra

,,So všetkou úctou k tomuto človeku a k jeho práci, musím povedať, že ľudia z tej opačnej pozície berú tú svoju prácu naozaj ako prácu, a nedokážu sa do nej ponoriť tak, že pre vás to je život, ktorý žijete,” exfarmár hovorí chvejúcim sa hlasom.

,,Je to vaše rozhodnutie, je to váš život, do ktorého si nemáte dať rozprávať, a ja ďakujem tomu, čo je nad nami, že sme si nenechali rozprávať do toho od lekárov, ktorý nám teda radili, aby sme tehotenstvo prerušili alebo ukončili, pretože je možnosť, žeby to mohlo dopadnúť zle. A my sme Emke tú šancu dali a ja som za to nesmierne rád,” dodáva na záver hrdý otecko.

Foto/Zdroj: Instagram/martinsmahel, streamable.com