Popraskané pery, suchá pokožka, bolesť v hrdle, zažltnuté zuby, polámané končeky, ale aj mnoho ďalších problémov, ktoré na vlastnej koži zažila snáď každá žena. Neakceptujte ich, no zatočte s nimi len s pomocou overených receptov našich babičiek.

 

Med

Med, ktorý je nielen výborným sladidlom a zdravšou alternatívou cukru, pomáha hydratovať. Tiež je veľmi účinný na bolesť hrdla a v spojení s cibuľou aj na suchý kašeľ. Jeho využitie nebudete ľutovať ani ako prvú pomoc pri suchých a polámaných končekoch vlasov či pri masáži celého tela.

Olivový olej

Všetky ženy ho dôverne poznajú, no na čo všetko sa dá tento zázrak prírody použiť?Najčastejším problémom žien je suchá pokožka, ktorá sa odlupuje a nežiari tak ako v lete. Najmä v zime jej je nutné venovať väčšiu starostlivosť a výživu, nakoľko nestačí, aby ste ju iba z času na čas natreli telovým mliekom. Občas tak môžete urobiť aj olivovým olejom, ktorý sa dá navyše použiť aj ako sprchový gél. Pokožka sa po ňom bude lesknúť ako nikdy predtým!

Sóda bikarbóna, citrón

Sóda nemá využitie len v prípade, že vás bolí žalúdok alebo namiesto prášku do pečiva. Jej účinky sú výborné aj pri domácom, avšak nie príliš častom, bielení zubov. Vďaka obsahu vitamínu C a kyseliny má rovnaké účinky aj citrón, ktorý je navyše výborný aj pri chudnutí a detoxikácií organizmu.

Už naše babičky vedeli, že nie všetko, čo sa dá zohnať v obchode, je aj zdravé s okamžitou účinnosťou. Veríme, že overené recepty vyskúšate aj na vlastnej koži a každej z vás pomôžu. :)

Autor: Simča