Napriek tomu, že majú Slováci z roka na rok liberálnejšie názory, ešte stále sa medzi nami nájdu takí, ktorí homose*uálov odsudzujú. Aj preto mnohí z „menšiny“ orientáciu pred svetom taja. Jeden z nich si už ale povedal dosť a rozhodol sa, že sa za svoju lásku k mužovi verejne postaví!

Roky sa k svojej orientácii nevyjadroval a o tom, že je gay zaryto mlčal. Až doteraz! Reč je o známom slovenskom spevákovi Jakubovi Petraníkovi, ktorého spoznalo Slovensko v roku 2006, kedy ako talentovaný spevák skúšal šťastie v súťaži SuperStar.

Jakub Petranik

Berú ma takého, aký som

O tom, že Jakub nie je „na baby“, vedelo najbližšie okolie už od jeho 17-tich rokov, a teda krátko po tom, ako skončil púť v televíznej šou. ,,My sme doma veľmi otvorení, berú ma takého, aký som. Bohužiaľ, nie každý má to šťastie,“ uviedol pre Nový čas Petraník, ktorý sa rozhodol ísť s kožou na trh kvôli tomu, aby ľudia pochopili, že gayovia nie sú strašidlá, kradnúce im deti. On sám sa vraj s negatívnou kritikou na svoju osobu stretáva dennodene.

Jakub Petranik

Myslím si, že v dnešnej dobe je dôležité ukázať, že homose*ualita nie je o preoblečení, a že homose*uál nie je hrozba pre žiadnu rodinu v tejto krajine. Vyslovene ma hnevá, ako politici strašia bežných ľudí homose*uálmi,“ ďalej objasnil.

Som šťastne zadaný

Aktuálne je 30-ročný Prešovčan zamilovaný a so svojím priateľom si dnes už city, ako je napríklad držanie sa za ruky, neváhajú prejavovať ani na verejnosti. „Som šťastne zadaný. Volá sa Peter a pripomenul mi, aké je fajn niekoho mať,“ pre Nový čas na rovinu priznal bývalý Superstarista.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Na záver sa Jakub prihovoril všetkým, ktorých dusí strach z odhalenia svojho pravého ja. „Vedieť nabrať odvahu a nehanbiť sa za seba. Niekedy to možno trvá dlhšie, ale tá voľnosť pred rodinou a blízkymi je podľa mňa receptom na šťastný život,“ znejú jeho slová plné motivácie a podpory.

Jakub Petranik

Zdroj: Čas.sk | Foto: Instagram/jakubpetranik