Svet bojuje s pandémiou, akou už dávno nie, pričom výnimkou nie je ani Slovensko. Koronavírus spravil poriadny vietor aj vo finančnej sfére, preto sa v boji s ním snaží pomôcť každý, kto môže. Veľké gesto prejavil i známy slovenský podnikateľ a filantrop, ktorý sa zdravotníctvu rozhodol vyčleniť 3 milióny eur.

Naše zdravotníctvo prežíva ťažké časy a to najhoršie ho ešte len čaká. Každá pomoc je preto viac než vítaná, či už čo sa týka pracovnej sily alebo pomôcok. Na aktuálnu situáciu sa nedokáže len tak prizerať ani Milan Fiľo, prezident a predseda predstavenstva ECO – INVESTMENT a.s., čo je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou celulózy a papiera, energetikou, spracovaním mäsa, realitami a telekomunikáciou.

Miliardár, ktorý v nedávnej minulosti zastával štvrtú priečku v rebríčku najbohatších Slovákov, sa už dlhé roky angažuje vo viacerých charitatívnych projektoch v rámci zdravotníctva. Na pomoc v boji s pandémiou koronavírusu sa tak rozhodol vyčleniť 3 milióny EUR.

Už minulý týždeň bolo do slovenských nemocníc a domov sociálnych služieb 10-timi kamiónmi privezených viac ako 500 paliet, teda 80 tisíc spotrebiteľských balení servítok či papierových obrúskov a viac ako 300 tisíc kotúčikov toaletného papiera. V rovnakých aktivitách má spoločnosť pokračovať aj tieto dni, pričom sa jedná o mestá Ružomberok, Banská Bystrica, Brezno a Myjava. Nakoľko je súčasťou holdingu i spoločnosť TAURIS Group a.s., organizácie so starostlivosťou o sociálne slabších a zdravotne odkázaných občanov sa tiež dočkali balených mäsových výrobkov.

Napriek pandémii robíme všetko pre to, aby naše závody dokázali zabezpečiť všetky potreby a nároky zákazníkov. Každý v tejto ťažkej dobe pomáha ako vie. Myslíme na tých, ktorí potrebujú pomoc a tiež na tých, ktorí sú doslova v prvej línii v boji s vírusom. Dodávky s výrobkami odosielame v niekoľkých fázach do slovenských nemocníc a domovov sociálnych služieb. Snáď naša pomoc aspoň čiastočne odľahčí inštitúcie a zariadenia, ktoré majú v týchto dňoch plné ruky práce,“ na oficiálnej stránke spoločnosti uvádza Milan Fiľo.

Zdroj: Teraz.sk, ecoinvestment.sk  |  Foto: ecoinvesment.sk, Facebook/ Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica