U našich východných susedov zúri od minulého týždňa vojna. Slováci i Česi sa tak Ukrajincom snažia pomôcť, ako vedia. Známy exfarmár sa dokonca rozhodol za nich bojovať!

Jedným z najvýraznejších účastníkov posledného ročníka Farmy bol Zdeněk Valent. Diváci reality šou Vikinga poznajú ako nebojácneho muža s neľahkým životným príbehom. V detstve rodáka z Českej republiky šikanovali, pričom v dospelosti po stroskotanom vzťahu takmer rok spával na ulici a jedol odpadky.

viking

V súčasnosti sa Zdeněk nachádza v Užhorode, kde sa prihlásil do armády – informovala o tom reportáž Televíznych novín Markízy. ,,Potrebujú našu pomoc a ja nemám viac-menej čo stratiť, radšej pôjdem sem pomôcť ľuďom,“ vyjadril sa odvážny exfarmár. A hoci je gesto mladého muža naozaj obdivuhodné, môže ho priviesť za mreže. Za boj v armáde inej krajiny totiž Slovákom a Čechom hrozí až päť rokov väzenia.

Potetovaný Viking síce českého prezidenta požiadal o výnimku, no na jej udelenie nečakal a vycestoval. Možný trest si, samozrejme, uvedomuje. ,,Pokiaľ pán prezident nedá nejakú výnimku pre Slovensko alebo celkovo nejakú výnimku, tak som ochotný tu aj ostať na Ukrajine,“ uviedol v reportáži Zdeněk. Držíme palce!

Reportáž s Vikingom si môžete pozrieť — TU —-

Zdroj/Foto: Markíza.sk, Instagram/farma.markiza