Každý vzťah spočiatku pôsobí ako rozprávková idylka, ktorá nás už do konca života spraví dokonale šťastnými. Po prvých mesiacoch láskyplného očarenia ale neraz prichádza “vytriezvenie” a na partnerovi začneme nachádzať chyby, ktoré sme doposiaľ prehliadali. Poznáme to snáď všetky, avšak prvá hádka s milovanou osobou môže zaľúbencov poriadne vystrašiť.

Po prvej hádke príde druhá a potom tretia, štvrtá… Zrazu zistíte, že sa s drahou polovičkou hádate pravidelne a obavy o udržanie vzťahu na seba dlho čakať nenechajú. Ak by ste si ale mysleli, že hádka sama o sebe znamená koniec lásky, môžete sa mýliť. Nejeden odborník sa totiž prikláňa k názoru, že občasné škriepky (maximálne dva až trikrát do týždňa) môžu partnerskému zväzku dokonca prospievať.

hadka

Väčšina sporov totiž pramení najmä zo strachu, že o milovanú osobu prídeme. Je nad slnko jasné, že keby priateľovi na vás vôbec nezáležalo, nestáli by ste mu ani len za to zvýšenie hlasu. Pokiaľ sa na vás sem tam osočí, znamená to len, že vám chce nejakým spôsobom pomôcť, prípadne lepšie porozumieť vašim pocitom. Prečítajte si zopár vzácnych rád, ako dokážete z hádky spraviť svojho spojenca.

Odbúrajte strach

Ak sa na vás niekto skutočne hnevá, väčšinou sa to prejaví nepríjemným tichom alebo absolútnou ignoráciou. Pokiaľ teda máte stále záujem problémy vo vzťahu riešiť, nebojte sa prejsť do otvorených prejavov. Nemusíte na seba zákonite vrieskať, stačí, ak svojim emóciám a názorom necháte voľný priebeh. Zdravá hádka tak môže obidvom aktérom pomôcť dostať zo seba pocity, ktoré ste v sebe dlhšie skrývali.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

laska

Prestaňte spolu bojovať

Pochopte fakt, že vzájomná výmena názorov by nemala skončiť trápením jedného z partnerov. Pokúste sa vysvetliť si veci na rovinu, pričom si však obaja nechajte na vyjadrenie pocitov rovnaký priestor. Nesnažte sa silou mocou zvíťaziť alebo toho druhého poraziť. Hádka by vás mala očistiť od problémov a tak trochu vo vašom vzťahu “poupratovať”. Po výmene názorov sa nebojte prejaviť úprimnú vďaku za to, že sa s vami priateľ ochotne o všetko podelil.

Neklamte samých seba

Pokúste sa pozrieť pravde priamo do očí a nič nezatĺkajte. Urobili ste niečo, kvôli čomu sa cítite previnilo? Priznajte sa a poneste všetky následky. Urobil niečo zlé váš priateľ? Nuž, neostáva vám iné, ako prijať to ako holý fakt a sama sa rozhodnúť, aké dôsledky z toho vyvodíte. Hlavne sa nesnažte klamať sa navzájom, že je všetko v poriadku. Pokiaľ by ste totiž v sebe dlhodobo dusili akékoľvek výčitky, mohlo by to v zlomovej chvíli dopadnúť ešte omnoho horšie.

Hľadajte kompromisy

A na záver jedna dôležitá rada. Partnerská hádka v žiadnom prípade nemusí ihneď znamenať rozchod či vytratenie vzájomnej lásky. Majte aj vo vyhrotených situáciách na pamäti, že sa navzájom milujete a rešpektujete. Ak pre vás vzťah stále niečo znamená, hľadajte cestu, ako problémy vyriešiť k vzájomnej spokojnosti.

Hádka by nemala mať svojho víťaza ani porazeného – obaja aktéri by si mali aspoň do istej miery prísť na svoje. Preto sa o partnerove pocity aktívne zaujímajte a pýtajte sa ho na to, čo ho trápi. Pokiaľ je to akokoľvek možné, skúste spoločnými silami nájsť to najrelevantnejšie riešenie.

laska

Zdroj: Slovakwoman.sk | Foto: Pixabay.com