Adelu a Viktora Vinczeovcov naozaj predstavovať netreba. Prominentný párik slovenského šoubiznisu sa od svadby v roku 2017 stal asi najsledovanejšou manželskou dvojkou. Obaja sú plní humoru a radostí, o ktoré sa radi podelia – najnovšie v súvislosti s použíaním klišoidných fráz.

„Ja si ešte posedím, keď mi na to prídu! To je podľa mňa a Adelky jedno z najbežnejších humorných klišé, ktoré ľudia používajú v sociálnych interakciách,“ Vincze sa na Instagrame rozpísal o gýčových slovných spojeniach, ktoré doslova patria do našej bežnej komunikácie.

Niektorí tieto bezvýhradne otrepané spojenia používate, pretože ich proste niekto v danú chvíľu povedať musí, iným to príde ešte stále vtipné. Každopádne do uší bežného človeka, ktorý sa raz za deň vyberie aspoň do obchodu, sa dostanú aj dvakrát. Moderátor si preto na Instagrame vytvoril vlastný rebríček.

1. Ja si ešte posedím, keď mi na to prídu!

2. (Ježiš, ty si pekný!) Nehovor mi Ježiš!

3. A že na východe nič nie je!

K tejto klišé hitparáde nechýba ani vtipný obrázok Adelky.

Adela Vinczeová za mrežami

Tu si dovolím trošku vložiť samú seba. Mňa doslova zamrazí, keď si niekto vypýta zľavu a hneď potom, čo je odmietnutá, položí ďalšiu otázku „A zpravu?“

A čo vy? Používate tieto národom zľudovené gýčové žarty alebo vám lezú krkom?

Zdroj/Foto: Instagram/viktorvincze