Toto zrejme nikto nečakal. Jedna z najúspešnejších českých influenceriek priznala vzácne ochorenie kože. Okrem toho uviedla i fakt, že sa jej podarilo skrývať ho pred verejnosťou celé štyri roky. Čo ju k tomu doviedlo?

Veronica Biasiol patrí k jedným z najvýraznejších osobností česko-slovenského šouzbiznisu. Známa kráska najnovšie doslova vyrazila dych všetkým fanúšikom po tom, čo priznala veľmi ojedinelé ochorenie. Vyskytuje sa len u 1 – 2 % populácie.

Veronica Biasiol vo svojom podcaste Honey Talk s Momou Horňákovou

„Ja sa hrozne ospravedlňujem, ja sama nemám rada, keď niekto plače na streamoch, ale nejako mi to nejde inak,“ uviedla spočiatku Biasiol a v dojemnom videu neudržala slzy. Následne svojim fanúšikom prezradila, že ju už roky trápi ochorenie zvané „vitiligo“.

Konkrétne sa jedná o autoimunitné ochorenie, kedy telo vytvára protilátky na zabíjanie vlastných pigmentových buniek. Vitiligo často sprevádzajú aj ďalšie autoimunitné ochorenia, napríklad choroby štítnej žľazy, čo platí i v prípade populárnej influencerky.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Brunetka mala podľa vlastných slov depigmentáciu ukrývať pred davom sledujúcich skutočne dlhé obdobie. „Nikto z vás si to nevšimol, nikto z vás to nevie, lebo celé tie štyri roky na seba dávam make-up, samoopalováky, filtre, všetko,“ priznala v rozprakoch a následne odhalila svoje telo pokryté pigmentovými škvrnami.

Napokon česká ikona prezradila, že po rokoch neúspešnej liečby je za dané ochorenie, ktoré vzniká nielen dedičnosťou, ale najmä stresom prípadne traumou, vďačná. „Ja som strašne rada, že to mám, pretože mi to prinieslo veľa myšlienok, ale čo určite spracované nemám, sú tie situácie, ktoré ma do tohto priviedli,“ uvádza.

Video s Veronikiným vyjadrením o chorobe si môžete pozrieť — TU —

Zdroj/Foto: Instagram/VeronicaBiasiol, YouTube