Vymýšľanie kreatívneho a vizuálne atraktívneho jedla sa zdá byť aktuálne dominujúcim trendom roku 2017. Okrem toho, že sa naň dobre pozerá, aj jeho samotná chuť je jedinečným zážitkom. Minimálne takto všetci opisujú zmrzlinovú novinku, ktorá sa stáva najväčším hitom leta 2017!

“GOTH CONE” alebo gotický kornútok, ako ho autori pomenovali, však nie je zaujímavý len na prvý pohľad. Jeho tvorcovia z Little Damage v Los Angeles sa totiž rozhodli, že na jeho prípravu nepoužijú žiadne farbivo. Little Damage je rodinný podnik zameraný na výrobu domácej zmrzliny, no taktiež sa špecializujú na tvorbu produktov pre ľudí, ktorí sú intolerantní na mlieko, lepok či sú vegáni. Chcú im dať totiž možnosť taktiež si pochutnať na kvalitnej a dobrej zmrzline.

Čo však potom spôsobuje, že kornútok ostáva čierny? Na to, aby výrobcovia získali pre tento produkt tak atraktívny vzhľad, pomáhajú si aktívnym čiernym uhlím, ktoré sa často používa na absorbovanie nečistôt a škodlivých látok v tele. Akékoľvek zdravé aspekty sú však kompenzované vynaliezavými chuťami, ako sú mango, lepkavá ryža, repa či ,,slzy jednorožca”. To sú len niektoré z obrovského množstva príchutí čarovnej zmrzliny, ktoré si môžete vďaka Little Damage dopriať. Celú túto kulinársku zábavu si navyše môžete posypať toppingom, napríklad v podobe ovocných kamienkov či karamelového popcornu.

A ako hovoria v Little Damage, táto zmrzlina je hodná Instagramu, čo poviete? :)

 

 

 

Zmrzlina s príchuťou ,,sĺz jednorožca” v gotickom kornútku

 

Zdroj: mymodernmet.com | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Kisska
Písanie, fotografovanie, hudba, skúšanie nových vecí, cestovanie - more, slnko, zima, sneh a spoznávanie nových kultúr a ľudí a veľká láska k Power jóge. PS: raz sem pridám aj surfovanie ;)