Sponzorovaný obsah | Zvodný pohľad, vďaka ktorému sa podlomia kolená každému mužovi, si môžete vyčarovať aj doma. Líčenie a là mačacie oči zvládne s trochou trpezlivosti každá žena, ktorá si potrpí na neodolateľný vzhľad.

Mačacie oči, ktoré nikto neprehliadne

Existujú druhy líčenia, ktoré si okamžite získajú pozornosť žien a z módy nevyjdú. K takým patrí aj líčenie a là mačacie oči, ktoré je výrazné a hypnotizujúce. Zo začiatku možno budete potrebovať trochu cviku, ale potom ho už zvládnete ľavou zadnou. Obľubujú ho aj celebrity, k tým najznámejším, ktoré bez neho nešli ani na krok, bola jednoznačne speváčka Amy Winehouse.

Potrebovať budete očnú linku či kajalovú ceruzkupaletku očných tieňov. V prípade dekoratívnej kozmetiky je lepšie, ak zainvestujete do kvalitnej kozmetiky. Nielenže vám vďaka nej líčenie vydrží omnoho dlhšie, ale vyhnete sa aj riziku podráždenia očí.

Krok za krokom ku krásnemu líčeniu

Čo charakterizuje líčenie v štýle mačacie oči? Jednoducho by sa dalo povedať, že sú to predĺžené línie oka, ktoré dosiahnete použitím tekutej očnej linky, kajalovej ceruzky alebo očných tieňov. Svoje oči tak zúžite a predĺžite. Na začiatok siahnite po očných tieňoch, s ktorými docielite dymov líčenie. Paletka očných tieňov Nudes od Maybelline obsahuje vysokopigmentované tiene, s ktorými vytvoríte denné aj výraznejšie večerné líčenie. Ak hľadáte pre svoje líčenie luxusnejšie kúsky, pozrite sa na ponuku značky Urban Decay, ktorej paletky žnú úspechy po celom svete. S použitím podkladovej bázy pod očné tiene sa môžete tešiť na líčenie, ktoré sa počas dňa nerozmaže. 

Nasleduje očná linka

Základom líčenia a là mačacie je očná linka alebo kajalová ceruzka. Dôležité je vybrať si produkt, s ktorým sa vám pracuje najlepšie a dokážete sa s ním bez problémov nalíčiť.  Pri troche cviku dokážete jedným ťahom nakresliť líniu od kútika oka smerom k spánkom. Samozrejme, môže sa stať, že sa pri líčení cítite neisto a obávate sa, že linka nebude pekná. V tom prípade skúste vytvoriť zopár malých čiarok, ktoré následne spojíte do jednej linky.

Na dosiahnutie efektu mačacích očí je ešte potrebné linku pretiahnuť smerom von k spánkom a jemne zatočiť. Opäť si môžete pomôcť tak, že si urobíte malú pomocnú bodku na mieste, kde bude zatočená linka končiť a spojíte ju s linkou na hornom viečku. 

Samozrejmosťou je objemová riasenka pre zvýraznenie mihalníc a váš make-up ešte doplňte rúžom alebo leskom na pery. Aké je vaše obľúbené líčenie?