Že smrtonosná nákaza COVID-19 neobchádza ani celebrity, sa jasne ukázalo už vo chvíli, keď pred dvoma týždňami priznal pozitívne testy herecký pár Tom Hanks a Rita Wilsonová. Spomedzi našich hviezd najnovšie koronavírus zasiahol život Evy Mázikovej. Užialená speváčka prišla o niekoľko priateľov, ktorí nákazu neprežili, a tak sa v týchto dňoch snaží širiť osvetu.

Slovenská speváčka žijúca v Bavorsku prežíva v týchto dňoch obrovský smútok. Spomedzi vyše 16.700 ľudí, ktorí nákaze podľahli, bolo totiž niekoľko jej blízkych kamarátov.

„Dnes je ten deň, keď by som sa chcela poďakovať všetkým lekárom, všetkým sestričkám, všetkým predavačom, všetkým policajtom… Všetkým tým ľuďom, ktorí riskujú svoj život a chcú nám pomôcť. Pomôcť v tom, aby sa korona nerozširovala,“ speváčka ďakuje hrdinom a zároveň prosí fanúšikov o zodpovednosť.

Prosím o pomoc! Ak poznáte niekoho, kto by vedel darovať dezinfekciu, rúška a rukavice do senior-centier v Bratislave, dajte vedieť môjmu manažérovi Norovi na mail noro@noro.sk,” prosí speváčka.

„Ja som zatiaľ zdravá, naši dvaja priatelia z Talianska, žiaľbohu, už nie sú medzi nami. Je to strašné, nechcem o tom hovoriť, lebo sa hneď rozplačem,” dodala Máziková, ktorej nešťastné správy vzali úsmev z pier. Situáciu berie veľmi vážne a keďže patrí do ohrozenej skupiny a pandémia jej už dala pocítiť svoju silu, snaží sa chrániť seba aj blízkych tak veľmi, ako to len ide. Nateraz teda, podobne ako mnohí z nás, zostáva doma.

Zdroj: Instagram/evamazikovaofficial | Foto: Instagram/evamazikovaofficial