Tento fenomenálny herec bol v hlavnej mužskej kategórií nominovaný na Oscara celkom päťkrát! Ak prirátame nomináciu za produkciu ,,Vlka z Wall Street”, ide o šiestu, no cennú sošku stále nevlastní. Získa DiCaprio na odovzdávaní Cien Americkej filmovej akadémie svojho premiérového Oscara?

O najprestížnejšie filmové ocenenie sa Leo uchádzal po prvýkrát v roku 1993, ako mladý začínajúci herec, za vedľajšiu rolu v dráme ,,Čo žerie Gilberta Grapa?” Následnú nomináciu získal v roku 2005 za hlavnú úlohu v trháku ,,Letec” a o rok neskôr za svoj výkon v strhujúcej dráme ,,Krvavý diamant”. Rok 2013 bol pre Lea obzvlášť úspešný a nominovaný nebol iba ako herec, ale aj ako producent v spomínanom blockbusteri ,,Vlk z Wall Street”.

Kritici chvália jeho výkon v survival hite ,,The Revenant” a označujú ho za najväčšieho favorita na zisk Oscara. DiCaprio by bol v prípade neúspechu určite považovaný za jedného z najväčších hereckých smoliarov, veď byť šesťkrát nominovaný a ani raz nevyhrať, to je naozaj nevídané. Tak či onak, DiCaprio si Oscara zaslúži. Ak už nie za výkon v spomínanom ,,The Revenant”, ktorý po celom svete láme divácke rekordy, tak určite za to, aké skvelé filmy nakrúcal. Veď ten, kto videl snímky ako ,,Titanic”, ,,Chyť ma, ak to dokážeš”, ,,Krvavý diamant”, ,,The Departed”, ,,Počiatok”, ,,Prekliaty ostrov” alebo jeho posledné dva veľké kinohity ,,Vlk z Wall Street” a ,,The Revenant” musí uznať, že Leonardo je naozaj skvelý herec.

O všetkom sa rozhodne už o niekoľko dní, ale ani v prípade neúspechu nemusí Leo vešať hlavu. Stále je totiž mladý a má pred sebou určite ešte veľa kvalitných filmov.

Info: imdb.com, wikipedia.org; foto: telegraph.co.uk