Inzercia | Zima je pre mnohých z nás nepríjemným obdobím, pretože nemôžeme nosiť naše obľúbené šaty a šortky, priliehavé topíky či sandálky. Lenže zima má tiež niečo do seba, správne nakombinované zimné odevy totiž môžu vyzerať úchvatne. A navyše, keď si šatník vybavíme samými krásnymi vecami, zimu budeme mať o dosť radšej.

 

Kabát

Aj keď nám krváca peňaženka, kabát je, bohužiaľ, časťou odevu, do ktorej musíme investovať, pretože je z celého zimného outfitu najvýraznejší. Pokiaľ ho plánujeme nosiť celú zimu, oplatí sa kabát kašmírový alebo vlnený, ktorý nás zahreje aj v tých najväčších mrazoch. Dĺžku kabátu voľte podľa postavy – majte na pamäti, že čím dlhší kabát, tým vyššia musí byť jeho nositeľka. To isté platí aj o jeho tvare, ak máte štíhly pás, zdôraznite ho kabátom s áčkovou sukňou, ak ste silnejšej postavy, voľte skôr rovnejší strih. Výrazne farebné kabáty sú teraz v móde, ale ak sa na ne necítite, vyskúšajte čierne kabáty, ozdobené výrazne farebnými vzormi.

Šály a čiapky

Naozaj vyhrať sa môžete na šáloch a čiapkach, ktoré môžete striedať prakticky denne. Jeden deň môžete zapojiť pletené čiapky s brmbolcami, ktoré stoja pár eur a druhý deň zase trendy pestrofarebné vzory, barety, klobúčiky či chlpaté arktické čiapky. Okolo krku si omotajte poriadne dlhý a hrubý vlnený šál a budete vyzerať skvele.

Do módy sa vracajú rukavice v štýle 30. rokov, dlhé, kožené, prípadne s kožušinami. Jedny také sa určite oplatí v šatníku mať, ale v prípade najväčšieho mrazu na ne zabudnite a vezmite si radšej palčiaky, v ktorých sa vám ruky lepšie zahrejú.

Zimné šaty

Skvelou voľbou sú zimné šaty, pletené, vlnené či trebárs tvídové. Nemusia byť dlhé – dĺžku vyberajte vždy podľa vášho kabátu – u niektorých kúskov vyzerá skvele, keď sukne spod kabátov vykúkajú, u niektorých to nie je žiadna sláva. Pod kabátmi rovného strihu zase najlepšie vyzerajú puzdrové sukne. Zimné šaty majú tú výhodu, že vám v nich bude teplo a sú veľmi elegantné.

Pod mnohými vrstvami

Pod šaty síce nie je vidieť, ale to neznamená, že si oblečiete bombarďáky v štýle vidieckej tety z päťdesiatych rokov. Hitom tohtoročných Vianoc je bielizeň vo fuchsiovej ružovej, svetlo modrej či trebárs petrolejovej, ktoré zrovna na spodnom prádle vyzerajú skvele, se*y a romanticky zároveň. A ak idete práve na večierok, pokojne si pod kabát oblečte obľúbený topík. V klube vám pri tanci rozhodne zima nebude!