Muž, ktorý viedol veľmi skromný život, bol skrytý miliardár. Jack Macdonald žil v garsónke vo Washingtone a pravidelne navštevoval obchody s potravinami, kde vyhľadával zľavy. No to, že nebol odkázaný iba na akčné ponuky sa verejnosť dozvedela až po jeho smrti.

Iba pár ľudí z najbližšej rodiny vedelo, aké veľké imanie Jack má. No rešpektovali jeho rozhodnutie a tajomstvo držali v súkromí. Macdonald chcel žiť normálnym, prostým životom a pomáhať ľudom. O to šokujúcejšie bolo, keď sa verejnosť dozvedela, že tento skromný muž daroval takmer 188 miliónov na charitu. Jack, ktorý zomrel vo veku 98 rokov, odkázal v závete svoje bohatstvo detskej nemocnici v Seattli, kde celý život pracovala jeho matka. Ďalším šťastlivcom bola právnická fakulta Washingtonskej univerzity, ktorú sám vyštudoval a časť peňazí išlo Armáde spásy. Jeho rozhodnutie určite ovplyvnil fakt, že ako právnik zastupoval hlavne vojnových veteránov.

No vŕta aj Vám hlavou, kde také množstvo peňazí Jack vzal? Je veľmi málo pravdepodobné, že by také finančné prostriedky získal vykonávaním právnickej praxe. Pravdou je, že Macdonald zdedil malú čiastku peňazí po svojich rodičoch. Tie tvorili kapitál pri obchodovaní na burze a následnom investovaní peňazí. Správne kroky na burze umožnili Jackovi zarábať milióny určené pre charitu.

Autor: Nikol Škopová

Foto: Twitter