Ôsmy marec. Stalo sa už akousi redakčnou tradíciou, že vám v tento deň píšem článok, milé dámy. Drobnú oslavu vašej existencie v životoch nás mužov. Všetko najlepšie, milé ženy!

Písať, aké ste krásne, úžasné, vtipné je asi zbytočné. Rady to od nás počúvate, no najlepšie to viete vy samé. Ste, všetko to ste. Píšem vám to už tretí rok po sebe (ako ten čas, do pekla, letí), no až teraz som pochopil, čo v skutočnosti znamená úžasná žena. Výnimočne sa nebudem prihovárať za všetkých mužov, ale sebecky za seba.

Chlap môže v živote poznať desiatky žien. Mnohé mu učarujú, niektoré ho pobláznia, zopár z nich ho odkopne. Jedna – dve aj zlomia. No príde jedna, jedna jediná žena, ktorá mužovi ukáže všetko na svete v inom svetle.

Bol som predtým zrejme povrchný, možno som dozrel, no až pri nej som si uvedomil, že je absolútne nepodstatné, aká nádherná je večer v divadle, hoci bola v sále najkrajšia a chcel som jej to povedať tisíckrát. Viac znamená prebudiť sa v noci na to, že som vytláčaný z vlastnej postele, vidieť ju v slabom svetle vychádzajúceho slnka, nenamaľovanú, strapatú, no iba moju a tak úžasnú.

Pri nej som pochopil, že je jedno, či má nechty s dokonalou francúzskou manikúrou alebo iba profesionálne ohryzené. Keď nimi prehrabla moje vlasy, mal som zimomriavky aj na častiach tela, ktoré v evolúcií zanikli. Nezáležalo, akým dokonalým parfumom balamutila okolie, aj tak najkrajšie voňali jej vlasy, keď som do nich zaboril nos.

Hovorieval som jej, že je tá najlepšia motivácia, akú som kedy mal. Myslel som to úprimne. Každá žena, ktorú chlap miluje, je pre neho tou najväčšou motiváciou. Prekonať strach, bolesť, držať hubu, keď niečo nejde a skrátka to spraviť. Doniesť jej aj modré z neba, ak si to situácia vyžaduje.

Život s vami je niekedy sakra ťažký, až k**va ťažký, no verte, stojí za to! Dúfam, že dnes dostanete veľa kvetov a komplimentov. Dúfam, že ich dostávate stále. Ja by som jej dnes kvety priniesol, ak by som mohol. Tulipány zviazané ľanovým špagátom spolu s básňou v malej obálke.