Určite sa stalo aj vám, že vám v okienku “žiadosti o priateľstvo” zablikalo upozornenie od neznámeho muža. “Ako ma tí chlapi nájdu?” pýtate sa zúfalo a nechápavo krútite hlavou nad tým, prečo človek, s ktorým nemáte žiadnych spoločných priateľov, si pridal práve vás. 

Muži ovládajú rôzne triky a medzi ne patrí aj špeciálny spôsob vyhľadávania svojich “obetí” na Facebooku. Mark Zuckerberg prišiel so šikovným vyhľadávacím nástrojom s názvom Graph Search a uľahčil tak robotu mnohým zúfalcom. Princíp tohto vyhľadávania bol jendoduchý- do vyhľadávača stačilo zadať napríklad “Single women who live in Slovakia and like swimming” a tento nástroj okamžite vyhodil nezadané Slovenky, ktoré radi plávajú. Nástroj však musel prejsť zmenami, pretože sa využíval na stalking a šikanu!

Nová verzia je však stále nebezpečným nástrojom, ktorý dokáže rýchlo zariadiť, aby vás niekto našiel a sledoval. Pokiaľ si niekto zadá do vyhľadávania napríklad “single woman near me” (slobodná žena blízko mňa) a vy budete zrovna niekde v okolí so statusom nezadanej, tak vás nájde okamžite. Na jednej strane je to skvelý spôsob, ako nájsť nových ľudí a zoznámiť sa, no veľmi rýchlo sa z neho môže stať nebezpečná zbraň, ktorá vám môže uškodiť.

Foto: Pixabay, Maxipixels

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk