Kde bolo, tam bolo, traduje sa, že v minulosti vraj existovala žena, ktorá presne vedela, kam sa chce ísť najesť a čo chce od života. Haha, áno, také sme my, ženy, nerozhodné stvorenia. Ráno pred skriňou, v ktorej ,,nemáme žiadne” oblečenie, v kúpeľni pred zrkadlom volíme z troch, takmer rovnakých odtieňov rúžu a večer po hádke s partnerom o tom, čo budeme pozerať, vyberieme aj tak ten najhorší film. Bohužiaľ, tieto každodenné malé vojny musíte vyhrať vy samé. My vám však prezradíme trik, ktorý zaručene pomôže pri rozhodovaní sa vo veľkých veciach.

Určite ste už počuli, že sa nikdy nemáte rozhodovať ak ste hladné, nahnevané, sklamané alebo euforicky šťastné. Tak potom kedy? Veď to je opis klasického života ženy. :) Nuž, chladná hlava a istý časový odstup sú tie správne faktory!

Nová práca? Chlap? Sťahovanie?

Sadnite si. Vyberte pero a papier. Nadýchnite sa. Nebudete kresliť žiadne zázračné mandaly ani zaznamenávať vaše sny. Jednoducho a racionálne spíšte zoznam pre a proti. Pozor však, emócie bokom. ,,Ja ho proste chcem“ nie je dôvod, ktorý si viete niečím podložiť. Navyše, o pár týždňov to už ani nemusí platiť. Preto dobre uvážte, aké plusy a mínusy idete porovnávať. Každý má svoje priority, ale snáď cítite rozdiel medzi: ,,má brutálne telo,“ a ,,keď mi je na nič, pomôže mi cítiť sa lepšie.“ Ak to bude konečne už na papieri, rýchlejšie to budete vedieť spracovať, ako keby sa tie myšlienky mali motať len vo vašej hlave.

Uhol pohľadu

Ooooo, áno, existujú ľudia, ktorí sú neustále vysmiati, pozitívni, a potom sú ľudia, ktorí sa neustále na všetko sťažujú. Ak niečo podvedome nechcete prijať, aj to najväčšie plus si jednoducho pretvoríte na mínus. Najčastejším príkladom je veta, že je pre vás dotyčný až príliš dobrý. Ženy, nebláznite. Snáď nechcete doma grázla, čo vám s ničím nikdy nepomôže a namiesto podpory a opory vás bude ponižovať a nadávať vám.

Len ja

Nepýtajte sa na názor kamarátiek alebo rodiny, kým si nebudete istá, že vaše rozhodnutie má svoje pádne dôvody a nie je to len hormonálny ošiaľ. Je to predsa váš život a stačí len jedno malé semienko pochybnosti vložené do vašej hlavy a problém je už na svete. To, že vaša sesternica v tom meste všetko preklína, neznamená, že vy budete tiež. Takisto nie je dobré, ak by vás ovplyvnilo, že ten chlap, ktorý sa vám páči, sa pred pár rokmi neodzdravil vašej kamarátke alebo nie je sympatický vašej sestre. A ak mal váš známy nejaké problémy so šéfom, môže byť na vine aj on, nielen váš nový potencionálny zamestnávateľ.

Rozhodovať sa bez emócií je veľmi náročné. Sme ľudia, cítiacie bytosti a nemáme v sebe žiadny spínač. Pozrite sa preto na váš zoznam znova o pár dní či týždňov a pozorujte zmeny, ktoré sa udiali. :)

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.