Existuje len veľmi málo žien, ktorý by nepoznali meno Rosamunde Pilcher. Legendárna autorka románov po generácie ovplyvňovala myslenie i vnútorný svet miliónov čitateliek po celom svete. Dnešným dňom sa však jej púť navždy skončila.

Smutná správa o smrti Rosamunde Pilcher v priebehu pár hodín zaplavila takmer všetky zahraničné médiá. Úspešná anglická spisovateľka sa do povedomia širokej verejnosti dostala najmä vďaka obľúbenej románovej ságe s názvom Hľadači mušlí. Mnohé jej diela sa napokon dočkali aj filmovej podoby a dodnes sú na televíznych obrazovkách s veľkou obľubou vysielané.

rosamunde pilcher

Knižná velikánka sa narodila v roku 1924 v Cornwalle. Prvé diela vydávala pod pseudonymom Jane Fraser a to už od roku 1949. Hoci to znie neuveriteľne, slávna autorka nenapodobiteľných príbehov o láske sa aktívnemu písaniu venovala až do roku 2000, kedy po neskutočných 51 rokoch práce naposledy zložila pero.

rosamunde pilcher

Smrť Rosamunde potvrdil jej syn Robin Pilcher, ktorý na svoju milovanú mamu slovami chvály nešetril. Dôchodkyňa vraj aj napriek vysokému veku neustále sršala mladíckou energiou, no v poslednom období musela čeliť vážnym zdravotným ťažkostiam. Po tom, ako v nedeľu večer dostala mozgovú mŕtvicu, sa z bezvedomia viac neprebrala. Rosamunde Pilcher sa už navždy do pamäte ľudí zapíše ako jedna z najväčších autoriek ženských románov v histórii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

rosamunde pilcher

Zdroj: Instagram/#Rosamundepilcher | Foto: Instagram/#Rosamundepilcher, pixabay.com