Že sme emočne vyspelejšie ako chlapi je jednoducho holá pravda. My ženy máme často pocity, ku ktorým nevieme priradiť čo i len jediný dôvod. Aj keď sa o nich snažíme rozprávať so svojím partnerom, nechápu nás, najmä keď ide o tie negatívne. Prečo je to tak?

Odpoveď je jednoduchá- chlapi proste neveria na ženský šiesty zmysel! Smejú sa nám, ak tušíme o tajomstvách, ktoré pred nami skrývajú, pretože vraj ,,žiadne nemajú”. Oni neveria našim pocitom tak, ako my neveríme ich klamstvám a zahmlievaniu. Stále sa nepoučili, že žena má vždy pravdu a tá skôr či neskôr vypláva na povrch? Myslia si, že nás majú prečítané, ale opak je pravdou! A to určite každá z nás vie. Aj keď sme s nimi vo vzťahu už roky, nikdy nás nebudú poznať dostatočne na to, aby mohli povedať: ,,Už ju mám prečítanú, o nej viem všetko..”

Áno, možno si všimli a poznajú náš časový harmonogram- kedy chodíme do práce a z práce, kedy vstávame a chodíme spať, akú hudbu máme rady atď. Ale ak im položíme jednoduchú otázku, ostanú zarazení a prirodzené pudy (čím mám na mysli slovo zatĺkať) začnú pracovať na plné obrátky. Aby ste lepšie porozumeli o čom hovoríme, uvedieme veľmi jednoduchý, snáď najprimitívnejší príklad: – ,,Zlatko, idem s Peťom a Mirom na jedno pivko.” Po návrate domov platí rovnaká fráza, s ktorou si nedovolíme nesúhlasiť avšak nepochybujeme, že z jedného pivka sa stali 3-4, prípadne skončili pri poldecákoch. Je absolútnou samozrejmosťou, že chlap nesedí pri jednom malom pohári dve hodiny a kecá s druhým o móde, česť výnimkám. :) Rovnako rozumieme, že ženy, ktoré sedeli oproti nim v bare obkukávali ako nadprirodzený div sveta…

1

Všetko by bolo v poriadku, ak by nám povedali pravdu. No tým, že začnú klamať, sú jednou nohou v pekle. Oplatí sa im teda vedome zavádzať svoje polovičky, ak vedia, že nasleduje hádka? Samozrejme, že nie! Ale čo iné majú robiť, aby neznížili svoje ego tým, že podporia naše zmýšľanie? A práve preto musíme zakročiť my, ženy! Použiť svoje „tajné“ techniky, prefíkanosť a trochu viac sofistikovanosti.

Dámy, ak vám šiesty zmysel hovorí, aby ste ustriehli toho svojho, dáme vám jednu radu – konajte. K 100% pravde sa dopracujete iba veľmi obtiažne, mnohokrát je však aj v nej veľa zahmlievania. Ak pri vás ale stojí človek, ktorý je nemá problém konať na rovinu, klobúk dole, držte sa ho! Ako vraví ľudová múdrosť, ,,trpezlivosť ruže prináša” a my koniec koncov aj tak vždy zistíme, či nás ten šiesty zmysel neklame. Veľa šťastia, dámy!

Autor: Mya

Foto: Pinterest