V honbe za krásou sa množstvo žien uchyľuje k hľadaniu rád na internete. Kvantum stránok a vlogov ponúka širokú škálu možností, ako sa nalíčiť, vyčistiť si pleť či upraviť vlasy bez drahých komerčných prostriedkov alebo odborníkov. 

Jednou z najlepších vychytávok sa za posledný rok stala čierna maska na odstránenie nežiadúcich bodiek z tváre. A teda ak patríte k tým ženám, ktoré rady experimentujú a radšej trošku ušetria, môžete si podobnú masku vyrobiť aj sama doma!

Jednoduchá príprava, ktorá nezaberie viac ako pár minút a v prepočte vychádza na pár centov, sa stala trendom tutoriálov. Na celý zázrak budete potrebovať len dve ingrediencie, a to: biele lepidlo (určené pre deti) a živočíšne uhlie (dá sa kúpiť aj práškové, no postačí ak si rozdrvíte tablety). Na to, aby mala maska čo najlepší účinok, je potrebné pleť dôkladne napariť, čím sa póry otvoria. Následne nanesiete rozmiešanú zmes na problematické miesta a necháte zaschnúť. Približne po dvadsiatich minútach masku opatrne stiahnete a vaša leť ostane bez čiernych bodiek.

Foto/Video: YouTube