Tradičné názory nám často bránia pochopiť druhých ľudí a nie každý z nás je schopný akceptovať osobitosť. Pre tých, ktorí sú nejakým spôsobom odlišní, môže byť fungovanie aj v dnešnej (ževraj) vyspelej spoločnosti problém. 

Svoje o tom vie aj Adam, ktorý sa narodil ako chlapec, no už od útleho veku ho to ťahalo k šatám a líčeniu. Dnes je z neho mladík, ktorý to s make-upom vie lepšie ako väčšina žien a jeho odvážny a provokačný štýl mu môžu závidieť mnohé z nás. Aké je to byť ženou v mužskom tele? Adam alias Slaytiiina nám odpovedal na pár otázok.

Kedy si sa začal zaujímať o módu a make-up? 

Už odmalička som bol fascinovaný ľuďmi s výstredným výzorom. Vždy to ale boli ženy, koho som videl sa o niečo takéto zaujímať, takže som si myslel, že to nie je nič pre mňa. Čím som bol starší, môj záujem o make-up a módu rástol, ale bál som sa okolia, že ma bude odsudzovať, a tak som sa do toho radšej neangažoval. Potom ale prišiel Halloween. Mal som myslím 15 rokov a povedal som si, že toto je perfektná príležitosť namaľovať sa a obliecť ako chcem. Nikto ma nebude odsudzovať, je predsa Halloween. Aj som tak urobil. Dal som si na seba najvýstrednejšie kúsky oblečenia, aké som našiel v maminej skrini, namaľoval sa jej make-upom a dal na seba 5 eurovú parochňu, ktorú mi požala kamarátka. Nevyzeral som zrovna najlepšie, ale to mi bolo jedno. Bol som šťastný, že môžem byt samým sebou a išiel som teda do mesta za kamarátmi. Úprimne, nikdy v živote som sa necítil naozaj ako JA až do tohto okamihu. 

Kedy prišlo rozhodnutie, že sa začneš prezentovať takýmto spôsobom? 

Prišlo to postupne. Spočiatku som si myslel, že sa musím ľuďom spovedať za svoj spôsob vystupovania, a tak som sa obliekal ako “žena” len príležitostne. Postupom času som si ale uvedomil, že nepotrebujem žiadnu príležitosť, aby som rozvíjal svoju kreativitu a prestalo ma trápiť, čo si o mne myslia iní ľudia. Začal som teda na verejnosti nosiť make-up, sukne, parochne a všetko, v čom som sa cítil dobre. Tak vznikla Slaytiiina. Na Instagram som začal pridávať svoje looks, avšak bral som to len ako hobby. Čo som ale nečakal bola pozornosť, ktorú som si tým získal. Veľmi rýchlo som si uvedomil, že to, čo robím na Slovensku naozaj chýba a to bolo to, čo ma k tomu motivovalo. 

Kde berieš inšpiráciu? Sleduješ aj nejakých slovenských alebo svetových blogerov alebo celebrity? Kto je tvoj vzor? 

Inšpirácie poväčšine nachádzam na Instagrame a iných sociálnych sieťach. Každý deň objavujem nových ľudí práve to ma posúva ďalej. Sledujem prevažne ľudí zo zahraničia, pretože mám pocit, že na Slovensku ľuďom chýba kreativita, ale pokiaľ ma tu niekto zaujme, snažím sa ho čo najviac podporovať. Mojimi najväčšími vzormi sú RuPaul a  Jeffree Star. Sú to ľudia, ktorí dokázali, že aj keď si iný, môžeš sa presadiť a netreba sa nechať ovplyvniť neprajnými rečami iných ľudí. To, že si väčšina niečo myslí, neznamená, že to je pravda. 

Máš nejaký svoj obľúbený outfit? 

Nie. Vždy si myslím, že som našiel môj obľúbený kus oblečenia, ale potom si kúpim ďalší a zistím, že to je môj nový obľúbený. A ďalší a ďalšítakže každý outfit ma rýchlo omrzí. Navyše, môj vkus sa neustále mení, takže kožuch, ktorý som pred mesiacom považoval za pekný, sa mi už teraz vôbec nemusí páčiť.  

Sledujte Slaytiiinu na Instagrame >>>TU<<<!

Výstredné kúsky používaš iba na fotenie alebo sú aj súčasťou tvojho bežného looku? 

Čím výstrednejšie, tým lepšie. Keď idem ako Slaytiiina za kamarátmi, na akciu alebo len do obchodu, vždy je ma ľahké spoznať. Musím priznať, že sa bavím na pohoršených výrazoch ľudí, ktorí ma uvidia na ulici, je to sranda. Veľa ľudí ma označuje za “attention whore”. A áno, mám rad pozornosť, avšak pokiaľ tým nikomu neubližujem, nevidím v tom problém. 

Pokračovanie rozhovoru nájdete  >>>TU<<<!

Foto: Instagram