Koľkokrát v živote ste si povedali, že by ste boli radšej chlapom? Nezaoberali by ste sa vecami, ako sú varenie či upratovanie, starostlivosť o pleť, kozmetiku, pedikúru, vlasy, oblečenie, nemuseli by ste voziť deti zo školy, uspokojili by ste sa s pivom, dobrou pizzou a do práce by ste nemuseli chodiť v podpätkoch? No koľkokrát? Veľakrát :) Mužom sa žije lepšie a svojou petíciou na to poukazuje aj mladá londýnska recepčná. 

Nicola Thorp je právom nespokojná a cíti sa diskriminovaná. Zamestnávateľ ju totiž poslal domov z práce bez výplaty, a to len preto, že odmietla nosiť topánky na vysokom podpätku. Nie je to nič neobvyklé, dnes je to akýmsi nepísaným pravidlom. 28-ročná žena s tým ale nesúhlasí a ukazuje prstom na ostatných kolegov: ,,On má nízke topánky, prečo ja nemôžem mať tiež?”

Kolegovia ju, samozrejme, vysmiali, no žena začala konať. Spísala petíciu nazvanú ,,Zákaz požadovať po ženách nosiť v práci vysoké podpätky”. Tá bola uverejnená len dva dni a podpísalo sa pod ňu viac ako sto tisíc ľudí! Manažér agentúry Simon Pratt po vydaní petície zjavne zmenil názor. ,,Všetky naše kolegyňe môžu nosiť nízke topánky alebo nízke lodičky, ako budú chcieť.” Zvláštne, že to predtým bol až taký problém. Ste nespokojné? Spravte niečo podobné, asi to na vedenie zaberá. :)

Video: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ivet
Miluje arašidové maslo, New York, kávu, dobrú hudbu a knihy. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)