V dnešnej dobe nie je nič neobvyklé, ak sa na internete objaví zverejnená komunikácia s ústavnými činiteľmi, ktorá im často nerobí dobrú reklamu. Pobúrená neznáma dáma poskytla na Facebooku k nahliadnutiu e-mail obdržaný priamo z odboru komunikácie našej hlavy štátu Zuzany Čaputovej. 

Anonymná dáma sa obrátila na prezidentku Zuzanu Čaputovú z dôvodu nervydrásajúcej situácie v našej krajine, ktorú spôsobujú opatrenia, zamedzujúce veľkej skupine ľudí pracovať. ,,Pre tých, ktorí tu píšu, že treba písať prezidentke. Poslala som jej mail,” vo facebookovej skupine, kde Slováci medzi sebou zdieľajú postrehy z politického sveta, začína svoj príspevok neznáma.

Zuzana Čaputová v prezidentskom paláci

,,Pýtala som sa, z čoho majú ľudia žiť, platiť účty, hypotéky, lieky. Všetci tí, ktorí nemôžu kvôli opatreniam vlády pracovať, a ich zamestnávateľ ich nemá z čoho vyplatiť. Poprosila som ju, aby sa ona pýtala vlády (ktorú vymenovala) za nás všetkých, aké opatrenia a pomoc vláda poskytne zamestnancom, živnostníkom, malým podnikateľom, aby sa nezvyšovala miera chudoby. Poprosila som ju preto, že vláda ľuďom neodpovedá. Dnes som dostala odpoveď,” aktívna občanka okrem informovania o svojom pokuse kontaktovať najvyššiu ústavnú činiteľku spätný e-mail zverejnila.

Spätný e-mail

Vážená pani D., ďakujeme za mail. Chceme Vás ubezpečiť, že pani prezidentka sleduje a citlivo vníma problémy, s ktorými zápasia ľudia a firmy v čase pandémie. Často o nich rokuje s kompetentnými politikmi a odborníkmi, sama však nemá v týchto veciach rozhodovaciu právomoc. Tú má výlučne vláda SR. Vyzvala tiež na účinnejšie manažovanie krízy vrátane zmeny lídra tak, aby straty na životoch, ale aj v hospodárskej oblasti boli čo najmenšie. V tomto smere bude pôsobiť aj naďalej.

Ďakujeme za porozumenie a želáme všetko dobré

odbor komunikácie

Foto/Zdroj: Facebook – Veci Verejné