Každá žena a vôbec každý človek by mal dbať o svoju hygienu. Dvojnásobne to platí v lete, kedy sa viac potíme. Niekto sa sprchuje viackrát za deň, čo odborníci považujú za viac škodlivé ako priaznivé, iní zas každý deň alebo raz za dva dni. Je len na tom konkrétnom človeku, čo mu vyhovuje. 

35-ročná Britka Donna McMahon do sprchy nevliezla už neuveriteľných 30 rokov! Môže za to jej panický strach z vody a najmä ponorenia sa pod vodu, za čo ,,vďačí” nepríjemnej spomienke na detstvo. Keď mala 5 rokov a bola na tobogáne, iné dievča ju postrčilo dopredu a Donna sa bála, že ju jej otec nechytí a utopí sa. Odvtedy nedokázala vliezť do vody a umývala sa tak, že si na dno vane, sotva po členky, napustila trochu vody a s problémami vykonala túto procedúru.

Po tridsiatich rokoch však vyhľadala hypnotizéra, ktorý ju na hodinu ponoril do hypnózy, čím Donnu úplne zbavil jej extrémneho strachu. Žena si podľa neho v hlave vizualizovala udalosť, ktorá sa však nikdy nestala – že ju otec nechytí a utopí sa. Dnes si už môže užívať pláže, bazény a nemá strach vojsť ani do sprchy.

Foto: Facebook/Donna McMahon

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.