39-ročná Angličanka pôvodne plánovala jediným videom upozorniť kolegov v práci na to, aby si pred infekciou koronavírusu dávali obrovský pozor. Hoci sa všade hovorí o tom, že najohrozenejšou skupinou sú dôchodcovia a chorí ľudia s oslabenou imunitou, čoraz viac prípadov je zaznamenaných v nižších vekových kategóriách, čo sa pozoruje aj u nás na Slovensku. Po tom, ako nahrávka mladej pacientky prenikla na internet, rozhodla sa celý svoj 10-dňový pobyt v nemocnici zdokumentovať.

Žena bola prevezená do nemocnice po tom, ako sa u nej objavili mimoriadne závažné príznaky respiračného ochorenia Covid-19. Hoci nemá ani 40 rokov a ešte donedávna žila úplne bežným životom, nový typ vírusu ju doslova položil na kolená.

žena s koronavírusom

Pacientka sa v úvode videa zdôverila, že bez napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu nebola schopná sama dýchať. Trápil ju otrasný suchý kašeľ, chrčanie, bolesti hrdla a neskutočná únava. Čo je najhoršie, konfrontácie s lekármi jej na pohode vôbec nepridávali, keďže na svoje otázky ohľadne ďalšieho priebehu choroby dostávala väčšinou odpoveď “Neviem”. Hoci to vyzerá naozaj desivo, Angličanka uvádza, že vo chvíli, kedy začala všetko dokumentovať, sa už cítila omnoho lepšie ako na samom začiatku.

,,Nevážime si dýchanie, až kým ho nestrácame,” tvrdí žena infikovaná koronavírusom, ktorá veľmi dobre vie, o čom hovorí. V zostrihanej sérii niekoľkých nahrávok nabáda ľudí k tomu, aby riziko nákazy nezľahčovali, nakoľko ani nízky vek či dobrá kondícia nie sú zárukou absolútnej bezpečnosti. Brunetka, ktorá sa momentálne už doliečuje v teple domova, prosí všetkých o to, aby radšej ostávali doma a využili šancu na vlastnú ochranu, kým je ešte čas.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj|Foto: YouTube