Prísť o milovanú osobu je jednou z najťažších vecí, ktoré môžeme v živote zažiť. Táto žena prišla v priebehu niekoľkých sekúnd o všetko – o milovaného muža i o nenarodené dieťatko. A to všetko zavinením mladého dievčaťa, ktoré sadlo za volant opité.

Kristian Nicole Guerrero mala všetko, po čom túži takmer každá žena. Milovaného manžela a vytúžené dieťatko na ceste. Počas dopravnej nehody, ktorú spôsobila opitá študentka, prišla ihneď na mieste o manžela a v nemocnici museli vyvolať pôrod, pretože jej dieťa už nedýchalo. Statočná žena sa však nevzdala a zanechala odkaz všetkým ľuďom, ktorí si niekedy sadli za volant pod vplyvom alkoholu, ale taktiež všetkým ostatným, aby ich uporoznila na to, nech to nikdy ani neurobia.

“Prežila som dopravnú nehodu, pri ktorej som navždy prišla o svojho manžela a synčeka. A to len preto, že niekto si myslel, že je v poriadku sadnúť si za volant pod vplyvom alkoholu. Nie, nie je to v poriadku. V poriadku je zastaviť opitého kamaráta alebo mu zobrať kľúče, keď chce sadnúť za volant. Je v poriadku zavolať si taxík, ak viete, že ste si už vypili. Nie je to prejav slabosti. Ide o prejav dospelosti a poctivosti k sebe. To, že si uvedomujete dôsledky šoférovania pod vplyvom alkoholu prevážia akúkoľvek hanbu, ktorú pociťujete kvôli tomu, že ste príliš opití na šoférovanie. V poriadku nie je to, že zvyšok svojho života strávite pocitom viny, že ste niekomu vzali život predtým, než si ho mohli užiť. Nepite a nešoférujte. Neriskujte svoju slobodu. Neohrozujete len svoj život, ale všetkých v cestnej premávke. Mohla som počas nehody umrieť, no Boh má so mnou iné plány. Budem bojovať za svojho manžela a syna. Budem pokračovať a šíriť tento príbeh ďalej, až dovtedy, kým nebudem môcť umrieť s pocitom, že som niekoho uchránila od bolesti, ktorú prežívam každý deň. Nechcem dopustiť, aby strata mojich milovaných nič nepriniesla,” napísala Kristian na svojom Facebooku tesne po nehode.

1

Zdroj/Foto: Facebook/Kristian Guerrero