Sme vôbec ešte ľudia? Mnohé veci tomu v dnešnej dobe, ktorá vypovedá predovšetkým o našom charaktere, nenasvedčujú. Presvedčila sa o tom aj žena, ktorá sa na internete rozhodla ponúknuť na predaj rúška, pričom za jedno určila cenu 3 eurá. Do pár minút sa na jej hlavu znieslo neskutočné množstvo odporných nadávok.

Niektorí Slováci dnes dostáli povesti, ktorá sa o našom národe šíri už niekoľko rokov. Od vlády sa ľahko necháme aj opiť rožkom, zato od iných čakáme, že čo majú, darujú zadarmo. A ak niekto nie je ochotný nezištne obetovať svoj čas a peniaze pre dobro ostatných, utŕži poriadne studenú sprchu nadávok. (Obvykle navyše s takou gramatikou, že si tie nadávky ešte musí i sám lúštiť…)

Facebooková skupina Koronavírus na Slovensku združuje ľudí, ktorí sa nejakým spôsobom – či už informačne alebo inak – zaujímajú a angažujú v súčasnom dianí. Istá žena preto ponúkla ľuďom, ktorí by mohli mať záujem, vlastnoručne ušité rúška za cenu 3 eurá za kus. Okrem komentárov typu „ja/moja mama/kamarátka/známa šije(m) zadarmo” jej príspevok okamžite zaplavilo množstvo nenávisti.

Len málokto bol schopný vziať do úvahy súčasné kriticky nedostatočné množstvo rúšok v obchodoch, ceny v eshopoch, ktoré sa niekedy šplhajú aj na 60 eur za rúško či fakt, že ak by si ľudia neúčtovali za čas strávený prácou, určitú cenu má aj materiál, z ktorých sa táto ochrana šije. Okrem iných faktorov, samozrejme.

To, čo hovoríme o iných, často viac vypovedá o nás samých. A keď kvôli trom eurám investovaných do ochrany zdravia, niekoho dokážeme nazvať tými najvulgárnejšími slovami, aké len náš ľubozvučný jazyk pozná, zrejme je čas sa zamyslieť nad vlastným charakterom.

Zdroj: Facebook/Koronavírus na Slovensku | Foto: Facebook/Koronavírus na Slovensku, Pixabay