Michelle McGagh pracovala ako novinárka v oblasti finančníctva, avšak paradoxne mala problém ustrážiť si vlastný rozpočet. Myslela si, že je nefér hovoriť ostatným, akým spôsobom majú šetrne zaobchádzať s financiami, keď ona sama toho schopná nie je. Rozhodla sa pre to spraviť experiment.

Ako sama priznáva, všimla si, že peniaze veľmi utráca za krásne oblečenie, víkendové výlety do barov či kaviarní a za nezdravé jedlo, ktoré nepotrebuje. Michelle sa preto rozhodla, že bude po celý jeden rok kupovať iba absolútne nevyhnutné veci. Ako vyzerajú jej nákupy teraz?

Stále si platí hypotéku, zdravotnú starostlivosť či internet a telefón. Minimálny počet peňazí dá na nevyhnutné kozmetické výrobky, ako napríklad šampón a zubná pasta. Kupuje si aj základné potraviny, aby si spolu s manželom mohli variť doma. Žena sa vzdala poplatkov za zábavu- kino, bary, večere v reštaurácií a dovoleniek. Absolútne vypustila výdaje za posilňovňu, parfémy, make-up a kaderníctvo. Dokonca prestala jazdiť autom a nechodila ani autobusom, spôsob jej prepravy bol bicykel. Ročne ušetrila v prepočte prekvapivých a neuveriteľných 24 000 eur! Táto suma určite nie je málo!

Foto: Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dominika S.
Som beznádejná milovníčka módy, varenia, cestovania a mačiek. No mojom najväčšou láskou je písanie vo všetkých rôznych formách- od čarbania do zápisníka až po blogovanie na internete. Rada inšpirujem a takisto sa rada nechávam inšpirovať.