Hoci sa väčšina žien na prvé bábätko úprimne teší, pravdou ostáva, že takmer žiadna z nás vopred netuší, do čoho sa rúti. Keď potom k dieťatku pribudnú ďalší súrodenci, mamina je odrazu na niekoľko rokov odtrhnutá od sveta, aký bol predtým dlhodobo bežnou súčasťou jej života – menia sa priority, hodnoty, pocity, neraz i celé telo. Mimoriadne otvorené priznanie americkej matky rozbúrilo hladinu natoľko, že jej slová momentálne kolujú celým internetom.

Bridgette Anne bola ešte donedávna neznámou osobou, túžiacou si v tichosti vychutnávať domáci život s deťmi. Všetko sa zlomilo v jediný večer, keď vyčerpaná obyvateľka Minnesoty prepadla plaču po celom náročnom dni. V tej chvíli si žena povedala, že nastal čas, aby sa ľudia konečne dozvedeli pravdu o skutočnej podobe starostlivosti o nezbedných drobcov.

Bridgette je presvedčená o tom, že slečny, ktoré ešte nerodili, nemajú ani šajnu o tom, aké vyčerpávajúce je byť matkou. ,,Každý si myslí, že byť doma mamou na plný úväzok je jednoduché. Že sme šťastné, že nemusíme chodiť do práce, že sme lenivé, že nerobíme skutočnú prácu, takže sa nemáme na čo sťažovať. No pravdou je, že materská je k*rva zdrvujúca a cítime sa pritom strašne osamelo,” viacnásobná matka opisuje náročné pocity, s ktorými sa musí denno denne pasovať.

Ľudia podľa nej žijú v mylnej domnienke, že rodičia by mali neustále chodiť vysmiati, lebo celý deň vlastne nič ťažké nerobia. Ona však opisuje nekonečné peripetie s neposednými deťmi, ktoré ju ani na minútku nenechajú vydýchnuť, a tiež pravidelné upratovanie celého domu či nemožnosť dopriať si čo i len chvíľku pravého odpočinku bez ohľadu na to, či je deň alebo noc.

Priamočiara ukážka toho, ako vyzerá bežný svet ženy, tráviacej väčšinu času doma s deťmi, si môžete prečítať nižšie. Samotná Bridgette sa neskôr vyjadrila, že netušila, aké ohlasy jej príspevok vyvolá – momentálne jej píšu stovky žien z rôznych kútov sveta, aby jej vyjadrili podporu a dali najavo, že v tom nie je sama.

Pokračovanie celého znenia príspevku

,,Samy nemôžete urobiť nič – ísť do kúpeľne, vychutnať si šálku kávy, čítať, nemôžete si dokonca ani vyčistiť nohavice od ho*na bez toho, aby niekto nevrieskal zavesený na vašej nohe. Nemáte žiadnu pauzu, kým deti nespia a aj tú využijete na to, aby ste upratali ten neporiadok.

Snažíte sa nájsť spôsob, ako niekoho doslova zabávať 12 hodín denne. Nosíte stále to isté oblečenie, spotené, od sĺz, zvyškov jedál, pretože nechcete zničiť ďalšie. Pozeráte sa na pracujúce mamičky a závidíte, pretože si prajete, aby ste mohli mať výhovorku na konverzáciu s dospelými bez toho, aby vás niekto prerušil.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zabudnete na to, aké je to cítiť sa ako jednotlivec, pretože sa celá vaša existencia točí okolo dieťaťa. Zamknete sa v kúpeľni a kričíte do uteráka, plačete, pretože potrebujete sekundu na nadýchnutie sa, no vaše dieťa búcha na dvere, chce vojsť.

Bola som jednou z tých, ktorá súdila matky na plný úväzok. Ale teraz tomu už rozumiem. Ľudia, ktorí povedali, že tu budú pre vás, aby pomohli, zrazu zmizli a vy ostávate samy s pocitom obrovského zlyhania. Môj dom nie je čistý, ja nie som voňavá, riady nemám umyté. Dnes som už kričala, plakala a cítim sa extrémne previnilo, že moje dieťa toho bolo svedkom. A som sama, osamelá. Skontrolujte občas svoje kamarátky, ktoré sú samé doma s deťmi, pretože my nie sme v poriadku…”

rodina

Zdroj|Foto: Facebook/Bridgette Anne