Tehotenstvo je jedným z najkrajších období v živote ženy. Niektoré si však ani neuvedomujú, že sú tehotné, až kým po prvýkrát nepocítia kopnutie svojho dieťatka. Niektoré detičky sa, žiaľ, narodia aj predčasne a svoje prvé chvíle na tomto svete musia stráviť v inkubátore ďaleko od svojej mamy. Na druhej strane tú máme prípady prenášania bábätiek, kedy však čas zohráva významnú rolu.

Priemerná a štandardná dĺžka tehotenstva je 280 dní, to je 40 týždňov alebo 10 lunárnych mesiacov. Niektoré mamičky však nemajú to šťastie a svoje dieťatko porodia skôr či neskôr. Nevšedným, priam až šokujúcim tehotenstvom sa môže pochváliť obyvateľka čínskej provincie Wang Shi, ktorá si svojou netradične dlhou dobou tehotenstva vyslúžila Guinessov rekord. Svoje dieťatko nosila pod srdcom neuveriteľných 17 mesiacov, presnejšie 517 dní, čím prekonala predchádzajúci 375-dňový rekord!

Wang Shi otehotnela vo februári v roku 2015, no keď po deviatich mesiacoch prišla spolu so svojím manželom do nemocnice, dozvedela sa zlú správu. Jej placenta bola slabo vyvinutá, preto sa ešte pôrod neodporúčal. Na kontrolu chodili približne každých 10 dní, no stále sa dozvedeli rovnaký verdikt. Po štrnástich mesiacoch žena cítila, že už je pripravená na pôrod, no doktor ju opäť sklamal. Plod nebol dostatočne vyvinutý a cisársky rez by nemusel prežiť. Wang Shi celú situáciu niesla veľmi zle, pribrala 26 kilogramov a na cestovanie do nemocnice minula veľké množstvo peňazí.

Wang Shi sa po celej tej dlhej dobe tehotenstva dočkala svojho očakávaného dieťatka 18. augusta 2016. Pôrod prebehol bez problémov, dieťa sa narodilo zdravé a vážilo 3,8 kg.

Foto: Facebook/CCTVNews

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.