Ak ste boli až dodnes presvedčené, že prostredie z príbehov o Anne zo Zeleného domu bolo len vymyslené, mýlili ste sa! Ostrov Princa Eduarda skutočne existuje! Je rodiskom nielen jednej z hlavných hrdiniek dievčenského románu, ale aj jej autorky Lucy Maud Montgomery.

Názov ,,Ostrov princa Eduarda“ dostalo územie po otcovi kráľovnej Viktórie, vojvodovi z Kentu, princovi Eduardovi. Dnes je rodisko autorky románu, ale aj predstaviteľky prísnej Marilly, hereckej divy Colleen Dewhurst, najmenšou kanadskou provinciou. Každoročne sem prúdia davy fanúšikov Anny zo Zeleného domu, aby zažili na vlastnej koži to, čo ich milovaná hrdinka. Ak chcete patriť k tým, čo mali tú česť vidieť rodisko jedinečného príbehu o ryšavej sirote, na Ostrov princa Eduarda sa dostanete trajektom z Nového Škótska, prípadne historickým mostom z Nového Brunswicku.

anna3

Zelený dom, ktorý poznajú snáď všetky milovníčky dievčenských románov, sa nachádza v národnom parku v Cavendish. V skutočnosti ide o dom jej bratrancov alebo skôr rodiny Macneilovcov, kam autorka chodila počas prázdnin a dodnes sa tam uchoval pôvodný nábytok z tohto obdobia. Pripomínajúc si príbeh o urozprávanej a bystrej Anne, obyvatelia ostrova usporadúvajú rôzne festivaly a na počesť literárnej postavy otvorili aj niekoľko múzeí s príslušnou tematikou.

Po návšteve všetkých Anniných zákutiach, ako ,,Aleja milencov“ či ,,Strašidelný les“, môžete obdivovať aj iné krásy Ostrova princa Eduarda. Je preslávený svojimi červenými pieskovcovými skalami, nádhernými plážami či chutnými homármi. Aj vy patríte k milovníčkam tejto nenapodobiteľnej série príbehov? :)

tit

anna2
annaa
annaaa

Zdroj: tourismpei.com | Foto: Facebook, movies.film-cine.com, anneofgreengables.wikia.com | Video: Youtube