Možno aj vy ašpirujete na titul Gazdinka roka. Svedomito pucujete byt pre istotu už od augusta, darčeky máte nakúpené s predstihom a kapor vám už nejaký ten piatok pláva vo vani. Deti sa chodia sprchovať k svokre, zatiaľ čo vy sa sprchujete na tajnáša u kamarátky a skalopevne ju presviedčate, že máte všetko pod kontrolou. A možno patríte k drvivej väčšine žien, ktorá sa pár dní pred Vianocami mení na chobotnicu, v snahe zapriahnuť do práce aj partnera – najlepší domáci spotrebič.

 

Nemusíte piecť!

Ani medovníčky, makronky, ktoré sú teraz v móde, či dvadsať druhov koláčov len preto, že to robila vaša mama, jej mama a všetky ženy v okolí. Aj tak vám každý s radosťou venuje tanier koláčikov. A máte jednu výhodu navyše. Po sviatkoch sa nemusíte báť o svoju postavu. Aby ste však celkom v hanbe neostali, supermarkety ponúkajú zopár zákuskov s (takmer) nekončiacou zárukou.

Ježiško sa narodil v maštali

Už ste to niekde počuli? Tak vedzte, že je to tak. Mária ho neporodila uprostred vyluxovanej obývačky. Prišiel, aby tu bol. Preto ignoruje svokrine nesúhlasné krútenie hlavou, keď si bude chcieť nájsť miesto medzi synovými rozhádzanými hračkami. Sviatky sú tu pre vás, nie vy pre nich.

upratovanie

Nakupovanie?

23. decembra sa spolu s polovicou mesta rozhodnete zháňať darčeky. Akciové hračky sú už dávno vypredané, nájsť miesto na parkovanie je len zbožné želanie. Ani v oddelení s potravinami to nevyzerá dvakrát ružovo. Čo s tým? Skúste čo najviac vecí kúpiť cez internet. Dá sa tam zohnať všetko. Od drahých parfumov po rolku od toaletného papiera. Okrem času častokrát ušetrite aj peniaze a najmä nervy. A to je na nezaplatenie!

Mrázik a iné halucinogénne programy

Nie. Vôbec sa netešíte, že uvidíte milióntu reprízu Mrázika na všetkých dostupných programoch. Aj z Troch orieškov vám mozog prepína na inú frekvenciu? Nemusí to tak byť. Oprášte Zlatú knihu rozprávok, na ktorú padá prach v pivnici a prečítajte deťom rozprávku.

Samota. Čo s ňou?

Každý automaticky predpokladá, že čas Vianoc strávite v kruhu milovaných. Partnerom, rodičmi, deťmi. Ťažko sa však vysvetľuje okoliu, že ste milovaného Feriho nechali deň pred Štedrým dňom. Je to vaše rozhodnutie a samota dokáže byť liečivá. Ak sa jej však bojíte, skúste sa pozrieť navôkol. Osamelých ľudí je viac, než by ste čakali. Určite uvítajú vašu spoločnosť.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Michaela G.
Som odchovaná na poctivej oravskej slanine, no presadila som sa k Nitre. Písanie ma fascinovalo od detských čias Brava, som autorkou ženských románov.:-)