Prvý sviatok vianočný bol tento rok mimoriadne tragický. Celým svetom ráno otriasla zdrvujúca správa, ktorá hovorila o skutočnosti, že lietadlo ruského ministerstva obrany, na ktorého palube bola značná časť fenomenálneho umeleckého súboru Alexandrovci, sa zrútilo do Čierneho mora.

Lietadlo, ktoré v osudné ráno prepravovalo 92 ľudí, sa z obrazoviek radarov stratilo iba pár minút po štarte z letiska v Soči, približne o 03.40 h SEČ. Podľa zahraničných zdrojov sa na palube stroja nachádzalo 64 členov ruského umeleckého súboru Alexandrovci z aktuálnych 186. Členmi hudobného telesa sú výhradne muži, ktorí sa venujú interpretovaniu ruských národných piesní, cirkevných, ale aj moderných skladieb. Trosky lietadla, ktoré po 20. minútach po štarte navždy pochovalo mnoho priam neuveriteľných umelcov, lokalizovali v pobrežných vodách Čierneho mora. Medzi cestujúcimi zatiaľ neboli objavení žiadni preživší.

Alexandrovci- Na kráľovej holi

Foto/Video: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)