Koncom minulého roka televízia JOJ v rámci záslužnej relácie V siedmom nebi odvysielala príbeh mladučkého teenagera, ktorého rodina sa musela potýkať s priam nepochopiteľnými okolnosťami. Ťažko chorý chlapec po amputácii nohy, ktorému prísne zákony nedovoľovali udeliť ani nárok na osobné auto, svojmu ochoreniu, žiaľ, podľahol.

Iba 11-ročný Dominik si počas krátkeho pobytu na tejto zemi prešiel vecami, o akých sa mnohým ľuďom ani nesníva. Napriek tomu, že mladý onkopacient v dôsledku závažných zdravotných ťažkostí prišiel o nohu, podľa vyjadrenia od kompetentných nemal nárok na auto, ktoré by jemu i celej rodine značne uľahčilo pravidelné cestovanie k lekárom či do školy.

dominik v siedmom nebi

Pozitívne naladený chlapec sa snažil zaradiť do bežného kolobehu života, pravidelne navštevoval školské zariadenie spolu s ostatnými deťmi a namiesto vozíka sa usiloval využívať barly. Vďaka obľúbenému programu sa nakoniec zdrvenej rodinke podarilo konečne získať vytúžený dopravný prostriedok, a Dominik si okrem toho mohol letné prázdniny užiť na dovolenke pri mori.

Napriek tomu, že odvážny žiak mal celú budúcnosť pred sebou a v hlave obrovské detské sny, osud mu ich naplnenie nedoprial. Z televízie JOJ totiž náhle prichádzajú veľmi smutné správy. ,,Dominik statočne bojoval s chorobou, ktorá mu vzala nožičku. Nemal nárok na auto a museli do nemocnice jazdiť MHD-čkou s niekoľkými prestupmi. Podľa rozhodnutia to vraj bez problémov zvládne. V našej relácii sme mu vysnívali auto a v lete si užil prázdniny pri mori. Tešil sa, usmieval sa a mal veľkú chuť žiť. Osud to zariadil inak, bohužiaľ. Statočný bojovník mal len jedenásť rokov. Dnes sme sa s ním navždy rozlúčili. Spi sladko, Dominik,” informovali kompetentní. Pozostalým vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť!

Prípad onkopacienta Dominika

Zdroj: Facebook/V siedmom nebi | Foto: YouTube