Už mnohokrát od začiatku pandémie bolo povedané, že COVID-19 zmenil svet, nie je to však ani zďaleka len prázdna fráza. Veci, ktoré sme predtým nepoznali, sú zrazu normálne – a tie, ktoré boli normálne, sú teraz problémom. Napríklad také obyčajné selfie s vyšpúlenými perami a skrášľovacím filtrom.

Ešte pred pár týždňami by britská zdravotníčka Laura zožala za svoju fotku množstvo komplimentov a ešte viac „lajkov”. V týchto dňoch jej ale nikto nič nedaroval. Jej selfie s popisom „som pyšná, že som zdravotníčka”, totiž pobúrila množstvo ľudí.

Selfie, ktorá spustila vlnu nenávistných komentárov. Problémom bolo, že na nej mala make-up.

„Som pyšná, že som sa zdravotníčka, čo sa kvôli jednej blbej selfie maľovala hodinu,” parafrázoval jej slová nahnevaný muž. Ďalší sa v zahanbovaní pridal na jeho stranu: „Pozrite na mňa, som úžasná a pracujem pre zdravotnícky sektor! Fotím si selfíčka pre pár lajkov, kým ľudia umierajú!” 

Komentáre typu „je celonárodná kríza – mohla by si aspoň na jeden deň prestať žobrať o pozornosť!” alebo “nepochybujem, že máš na robote aj užitočnejšie veci, než vyšpuľovať sa do telefónu” sa v profile množili ako na bežiacom páse.

Napokon sa ich nazbieralo toľko, že sa témy chytili aj celonárodné britské médiá. 24-ročná zdravotníčka sa preto vyjadrila, že reakcia, ktorú vyvolala jedna nevinná selfie, je úplne chorá a je smutné, že ľudia ju posudzujú podľa jej vzhľadu.

„Publikovala som foto v uniforme, lebo som mala za sebou poriadne náročnú zmenu pri pacientoch s COVID-19 a cítila som sa strašne. Následkom bol prílev followerov a milých komentárov, čo bolo naplňujúce a krásne, ale tiež kopa hejtov za môj vzhľad a make-up.”

Laura si ako mnohé mladé dievčatá rada fotí selfíčka. K tejto dokonca pridala popis: Takto sa cítim po dnešnej zmene!”

Laura samotná nemá pocit, že by bola prehnane nalíčená – nenosí vraj umelé mihalnice a celkovo sa vraj líči len veľmi jemne. To však ľudí, čo si už utvorili názor z fotografie, vôbec nezaujímalo. Niektoré komentáre zašli tak ďaleko, že zdravotníčke pripisovali podiel na vine za úmrtia na koronavírus.

„Niektoré komenty ma priamo vinili z úmrtnosti. Ľudia mi v nich tvrdili, že keby ma stretli naživo, nenechali by sa mnou ošetriť,” dodala sklamaná Laura. ,,Veľmi ma to ranilo, lebo nedokážem pochopiť, ako jedna fotka môže spustiť takú vlnu nenávisti. Všetko, čo som chcela, bolo inšpirovať mladých ľudí, aby na seba boli milší.”

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: Instagram, Pixabay, Twitter