Ako sa hovorí, obočie je dominantou tváre, a tak si dnes práve na jeho úprave potrpí zrejme každá žena. Éru, kedy fičali tenké čiarky máme, chvalabohu, za sebou a tak je jedinou cestou chĺpky nechať prirodzene dorásť či umelo “dokresliť” pomocou kozmetiky. Najlepšou voľbou je, samozrejme, prirodzenosť, no v prípade tohto dievčaťa si nie sme až také isté! 

Keď sa povie husté, zrastené obočie, každá z nás si zrejme ihneď predstaví slávnu mexickú maliarku Fridu Kahlo. Nezvyčajná žena, ktorá väčšinu života strávila maľovaním vlastných portrétov, ovplyvnila mnohé generácie a stala sa námetom pre mnohé filmy či divadelné hry. Jej netypický vzhľad zrejme učaroval aj mladej rodáčke z Cypru menom Sophia Hadjipanteli, ktorá si svoje “divoké” obočie pestuje dlhé roky.

Modelka, ktorá má na Instagrame viac ako 36-tisíc fanúšikov, je na svoje obočie patrične pyšná a hrdo hlása svoju “vieru” pod hashtagom #UniBrowMovement, čiže hnutie za zrastené obočie. Väčšina fanúšikov jej nezvyčajnú krásu obdivuje, no nájdu sa aj neprajníci, ktorí označujú jej vzhľad za nechutný.

Sophia si však z negatívnych komentárov ťažkú hlavu nerobí a “hejterom” zanechala na svojom profile jasný odkaz:

,,Nie som tu pre to, aby som strhávala pozornosť na to, ako vyzerám. Snažím sa len vybudovať chodníček teraz a v budúcnosti pre každého, kto chce urobiť niečo podobné. Nechcem, aby moje deti vyrastali vo svete, v ktorom budú mať strach byť iné. Chcem ukázať ľuďom, že ma pokojne môžu volať škaredou alebo nechutnou, no ja napriek tomu neprestanem mať rada samú seba. Spoločnosť ma nemôže kontrolovať alebo rozhodovať za mňa. Ak chceš niečo urobiť, urob to! Ak sa celý život snažíš byť niekym prijatý, nežiješ vôbec. Večer si líham do postele spokojná so svojimi rozhodnutiami a som na to sk**vene pyšná.” Nuž, proti gustu žiadny dišputát, čo poviete? :-D

Páči sa vám takéto "divoké" obočie?

Loading ... Loading ...

Zdroj/Foto: Instagram, YouTube