Pokiaľ vás trápilo, že ste majiteľkou väčšieho zadočku, od dnešného dňa budete svoj poklad zbožňovať. Okrem iných skvelých výhod, ktoré vám guľatejšie pozadie ponúka, ako napríklad mäkší dopad alebo pohľady mužov, sa vedci z Oxfordu dopátrali, že… 

Nová štúdia vedcov z Oxfordskej univerzity vás rozhodne poteší. Aj keď sa už dlhšiu dobu polemizovalo o význame rozloženia telesného tuku a jeho vplyve na zdravie, k tejto teórií nebolo dostatok podkladov, a teda sa jednalo len o neisté dohady. Nový výskum, počas ktorého skúmali viac ako 16 000 žien, tieto dohady potvrdil. Podľa tejto analýzy sú ženy s väčším zadočkom a nejakým tým faldíkom nielen odolnejšie voči chronickým chorobám, no zároveň aj inteligentnejšie než tie, ktorým telesný tuk chýba.

V tele baculiek boli prekvapivo namerané nižšie hodnoty cholesterolu a glukózy, no zároveň vyššie hodnoty Omega 3 mastných kyselín, ktoré napomáhajú aj lepšiemu fungovaniu mozgu. Okrem iného sa objavila aj zvýšená hladina hormónu dinopectina, ktorý má protizáplové a antidiabetické vlastnosti. Takže suma sumárum, majiteľky bujnejšieho pozadia sú zdravšie, inteligentnejšie a dokonca aj šťastnejšie. Aby sme však nezabudli ani na posledný dôležitý detail, mužské pokolenie odjakživa priťahujú ženské krivky. Budte hrdé na svoju prdelku a zabudnite na všetky depky. Malé zadky ozaj zaujmú len malú skupinu mužov. :)

Zdroj: maxim.com | Zdroj foto: giphy.com, Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tatiana C.
Grafička, fotografka a hlavne dobrodružná povaha. Miluje knihy , dobrú hudbu a adrenalín. Zaujíma sa o témy vzťahov a .... Opýta sa za vás otázky ktoré sa hanbíte položiť. Verí že v jej článkoch nájdete odpovede, inšpiráciu a chuť skúsiť niečo nové.