V každom vzťahu raz príde ten zlomový okamih, kedy vám spadnú ružové okuliare, ktorými ste sa pozerali zasnene nielen na vášho partnera, ale aj na okolie. Práve tento okamih môže do vzťahu priniesť veľa zásadných problémov. Je len na vás, milé dámy, ako sa k tomu postavíte.

 

Čas na kompromisy

Prídete večer unavená z práce, tešíte sa, že si doma vyložíte nohy, vychutnáte chutnú večeru a pozriete dobrý film s partnerom. Keď však otvoríte vchodové dvere, zistíte, že partner neupratal tak, ako sľúbil, dokonca vás nečaká ani večera na stole ako niekedy. A čo robí on? Sedí pred televízorom, prípadne pred počítačom a hrá svoje obľúbené hry. Kedysi by ste mu takéto správanie prepáčili a možno by ste sa pridali k nemu. Teraz namiesto toho, aby ste si užili príjemný večer vo dvojici, vy sedíte urazená v spálni, kým on si možno ani nevšimol, že ste už doma. Najskôr však musíte urobiť to, čo mal na starosti partner.

Riešenie: Porozprávajte sa o tom. Komunikácia je najdôležitejšou časťou vo vzťahu a to nielen v časoch dobrých, ale najmä tých zlých. Koľko párov ukončilo svoj vzťah kvôli tomu, že si v správnej chvíli niečo nevysvetlili a namiesto toho sa urazili a tým to uzavreli?Povedzte partnerovi, ako sa cítite. Vysvetlite mu, že je toho na vás veľa a od neho by ste prijali menšiu pomoc či už ide o upratovanie, alebo varenie. Potom bude mať predsa dosť času venovať sa svojim záľubám. Aj malý krôčik môže viesť k opätovnému zlepšeniu vzťahu.

Ach, tá rutina

90% dlhodobých vzťahov časom upadne do rutiny. Vytratí sa iskra, ktorá bola na začiatku vzťahu a všetky dni budú vyzerať rovnako. Nemyslite si, že chyba je len v partnerovi, pretože tak to rozhodne nie je. Na vine sú vždy obe strany. Nejde o to, že by ste sa spolu nudili, len ste pozabudli na to, aké krásne a vášnivé boli začiatky.

Riešenie: Buďte kreatívni! Prekvapte svojho miláčika občas malým darčekom, chutnou večerou, prípadne zvodnou spodnou bielizňou a užite si krásnu noc. Taká „rýchlovka“ počas všedného dňa vie tiež pekne okoreniť váš vzťah. Chodievajte na rande ako na začiatkoch. Verte tomu, že obed niekde v reštaurácii alebo na pikniku v prírode bude chutiť úplne inak ako doma pred telkou.

Odolajte pokušeniu

Ruku na srdce, milé dámy, koľkokrát ste mali hriešne myšlienky, keď vám to doma s partnerom neklapalo? Keď ste sa stali obeťou rutiny? A zrazu sa vo vašom okolí objavil krásny, pozorný a vtipný chlap? Či už nový sused, spolužiak, alebo kolega v práci. A začali ste porovnávať. Nenechajte sa zlákať!

Riešenie: Nič nerobte s horúcou hlavou. Ak žene niečo chýba, hľadá to inde. Ale najskôr by sa mala pokúsiť znovu to objaviť doma, takže takémuto fešákovi v žiadnom prípade nenaleťte, pretože je viac než isté, že by to nedopadlo dobre. Maximálne by to bol len nejaký krátkodobý úlet, kvôli ktorému by ste prišli o dlhodobý vzťah. Oplatí sa vám to? Čo ak zistíte, že ten nádejný fešák nie je ani zďaleka taký super, ako sa na začiatku zdalo? A vy ste ten poklad, ktorý túžobne hľadáte, mali doma pod nosom? :)

Foto: quotego.biz